Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2020 18:09
The Last of Us 2 data premiery Ellie
7318V

The Last of Us 2 z datą premiery, a Ghost of Tsushima przesunięte! Sony wydało oficjalny komunikat

Sony potwierdziło właśnie ważną wiadomość. Poznaliśmy nową datę premiery The Last of Us 2 i tak jak mogliśmy się spodziewać, Ghost of Tsushima zostało przesunięte. Przygoda samuraja musi zaczekać na debiut historii Ellie.

Sony musiało dzisiaj zareagować. Po fatalnych informacjach związanych z przeciekami dotyczącymi fabuły nowej przygody Ellie, otrzymaliśmy ostateczną datę premiery wyczekiwanej produkcji. The Last of Us: Part II zadebiutuje 19 czerwca 2020 roku. W tej sytuacji Ghost of Tsushima, które miało zadebiutować 26 czerwca, zostaje oficjalnie przesunięte na 17 lipca 2020 roku. Gracze w zaledwie miesiąc poznają dwie wielkie historie przygotowane na zlecenie Sony Interactive Entertainment przez wewnętrzne zespoły Worldwide Studios.

The Last of Us 2 z datą premiery, a Ghost of Tsushima przesunięte!

„W miarę jak nasze zespoły w Sony Interactive Entertainment i Worldwide Studios realizują kolejne kamienie milowe w rozwoju swoich produkcji i konfrontują ze światem zmienionym przez COVID-19, zmuszeni jesteśmy do dostosowania się do dzisiejszego, ciągle zmieniającego się środowiska. Pośród pewnych zakłóceń w naszym stylu pracy, chcieliśmy zapewnić aktualizacje dla graczy PlayStation, którzy chcą się dowiedzieć, kiedy nasze kolejne ekskluzywne tytuły pojawią się na PlayStation 4.

Sony potwierdziło, że „dostrzega łatwość w globalnej dystrybucji” i dzięki temu firma może już dzisiaj potwierdzić daty premiery dwóch niezwykle oczekiwanych historii od Naughty Dog i Sucker Punch Productions.

Hermen Hulst, szef Worldwide Studios, podziękował również deweloperom za stworzenie produkcji w trudnych okolicznościach. Oba zespoły ciężko pracowały, by dostarczyć „światowej klasy doświadczenie” i Sony nie może się doczekać pierwszych reakcji fanów. Hulst podziękował również społeczności PlayStation za nieustanne wsparcie i cierpliwość.

Jak widać nie potwierdziły się plotki z Kanady dotyczące premiery Ghost of Tsushima w sierpniu.  Sucker Punch Productions potwierdziło, że dodatkowe tygodnie pozwolą poprawić grę.

Tagi: Ghost of Tsushima Naughty Dog ps4 sony Sony Interactive Entertainment the last of us 2 The Last of Us: Part II