Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.04.2020 13:30
Gamedec
476V

Gamedec z szansą na konsolowe wersje. Ostatnie godziny zbiórki na cyberpunkową, polską grę

Już w ostatnich dniach marca pisaliśmy, że Gamedec osiągnął bardzo szybko zakładany cel zbiórki. Polska cyberpunkowa produkcja cieszy się całym czas dużym zainteresowaniem na Kickstarterze.

Polska gra Gamedec zebrała wymagane na Kickstarterze 60 tysięcy dolarów w zaledwie 36 godzin. W kolejnych dniach tytuł też cieszył się dużym zainteresowaniem graczy. Obecnie, 12 godzin przed zakończeniem zbiórki, Gamedec zebrał na Kickstarterze 161 tysięcy dolarów. Oznacza to, że cyberpunkowa produkcja otrzyma "tryb detektywistyczny", dodatkowe interakcje z NPC-ami (przesłuchania, zastraszanie itd), dodatkowe opcje personalizacji głównego bohatera i tryb Virtualium.

Jeśli w ostatnich 12 godzinach zbiórki gra uzyska dodatkowe 9 tysięcy dolarów, to autorzy deklarują, że wprowadzą dubbing dla wybranych NPC-ów. Przy 200 tysiącach zebranych dolarów projekt doczeka się natomiast konwersji na Nintendo Switch. Sądzę, że można jednak spokojnie założyć, że Gamedec trafi w swoim czasie na Switch i inne konsole - nawet jeśli autorzy nie dobiją teraz w zbiórce do zakładanej kwoty.

Póki co jednak priorytet ma oczywiście wersja pecetowa (premiera na Steam i GOG.com), która pojawi się na rynku w IV kwartale 2020 roku. Wersja beta gry ma zostać natomiast udostępniona już w okolicach czerwca 2020 r.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/anshar/gamedec-isometric-cyberpunk-rpg-set-in-xxii-century?fbclid=IwAR0sxQ6-wuQNLrEg5MVGPhskYDu0C_2dt-4IXLVDBGPKZRiTLqaNDTUU0TA

Tagi: Anshar Studios Gamedec