Iza Łęcka Iza Łęcka 27.04.2020 12:28
CD Action logo
2784V

CD-Action może przestać istnieć. Pracownicy otrzymali wypowiedzenia

Niełatwo pisze się takie wiadomości. Jeden z najbardziej zasłużonych magazynów w Polsce, CD-Action może przestać istnieć. Czasopismo obładowane treścią oraz ciekawą publicystyką może już nie trafić do kiosków, bowiem jak donoszą jego pracownicy, otrzymali oni wypowiedzenia.

Jak podaje redakcja Polskigamedev, CD-Action może być kolejną redakcją, która nie przetrwa problemów związanych z pandemią koronawirusa i pogarszającą się sytuacją prasy drukowanej w Polsce. Wydawnictwo Bauer podjęło trudną decyzję o rezygnacji z około 20 swoich tytułów prasowych: niestety wśród nich także dziennikarze „CD-Action” oraz „PC Format” otrzymali wypowiedzenia.

O znaczących roszadach w składzie „CD-Action” możemy mówić już od ponad roku – wtedy to Dawid „spikain” Bojarski przestał pełnić rolę redaktora naczelnego. Kolejni dziennikarze opuszczali zasłużony magazyn i choć od października próbowano połączyć „CD-Action” z „PC Formatem”, pomimo wszelkich wprowadzonych zmian, nie udało się uratować redakcji.

Dziennikarze otrzymali dzisiaj wypowiedzenia, jednak wydawca poprosił pracowników o normalną pracę w trakcie okresu wypowiedzenia, by magazyny były jeszcze wydawane. Według jego informacji prowadzone są rozmowy z inwestorem, który może przejąć czasopismo z częścią ekipy, ale nawet sami redaktorzy nie wierzą w tak pozytywny obrót spraw.

Informacja jest szczególnie fatalna i jest dowodem na trudności z jakimi mierzy się obecnie prasa w naszym kraju. Mam ogromną nadzieję, że dziennikarze z „CD-Action” będą mogli dalej pracować w branży, otrzymując szansę dalszego opowiadania o grach z wielką pasją. Niejeden gracz uzyskiwał informacje o produkcjach właśnie na łamach tego magazynu, czerpiąc wiele z wiedzy i profesjonalizmu jego autorów.

[Aktualizacja]

Otrzymaliśmy potwierdzenie wiadomości:

"Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. "

Źródło: https://polskigamedev.pl/cd-action-redakcja-otrzymala-wypowiedzenia

Tagi: cd-action polska prasa