Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.04.2020 16:44
doom eternal
2360V

DOOM Eternal w 4K wygląda bosko. Obszerna modyfikacja upiększająca grafikę robi robotę

Modder "MassiHancer" stworzył modyfikację, która znacząco poprawia oprawę graficzną w DOOM Eternal. Jego efekt końcowy wygląda niesamowicie.

Doom Eternal to bez wątpliwości jedna z najpiękniejszych gier obecnej generacji. Gra w "Vanilli" wygląda już bardzo dobrze, ale swoją oprawą zachwyca jeszcze bardziej po dodaniu wszelkiego rodzaju ulepszeń graficznych. 

Modder kryjący się pod pseudonimem "MassiHancer" stworzył modyfikację, która ulepsza efekty wizualne (tekstury, kolory, głębia itd.) w rzeczonym tytule. Warto zaznaczyć, że najnowsza odsłona kultowej serii od id Software nie obsługuje ray tracingu, więc twórca musiał manualnie dodać śledzenie promieni. 

Najnowszy DOOM w rozdzielczości 4K wraz z wdrożonym obszernym modem został odpalony na zabójczej jednostce o specyfikacji:

  • Płyta główna: Asus Prime A z370
  • Procesor: Intel i7 8700K
  • RAM: Corsair Vengeance 16 Gb RAM
  • GPU: Zotac Rtx 2080 TI AMP edition 11 GB

Porównanie pomiędzy oryginalną wersją gry, a tą po dodaniu wszelkich ulepszeń, możecie obejrzeć poniżej. Trzeba przyznać, że efekt końcowy wygląda świetnie.

W DOOM Eternal trwają ostatnio zacięte rywalizacje dotyczące jak najszybszego przejścia produkcji. Do najnowszego rekordu odnieśli się nawet sami twórcy pracujący w amerykańskim studiu id Software.

Źródło: wccftech.com

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software