Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2020 18:45
Radosny Wiedźmin
4169V

CD Projekt dogania Ubisoft. Polacy wkrótce będą największym studiem w Europie

CD Projekt zanotował kolejny wyjątkowy dzień na giełdzie. Twórcy growych przygód Wiedźmina i Cyberpunka 2077 pierwszy raz w historii osiągnęli kapitalizację na poziomie 35 mld zł. Firma zbliża się do Ubisoftu i wkrótce przegoni aktualnie „największe studio w Europie”.

Szefowie CD Projektu nie muszą obawiać się globalnej pandemii. Twórcy Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunka 2077 wciąż rosną na rodzimej giełdzie i aktualnie w zasadzie deklasują konkurencję. Twórcy gier osiągnęli już wycenę na poziomie 35 mld zł, gdy PKO Bank Polski i Orlen, znajdujące się na następnych miejscach w zestawieniu, osiągają kolejno 26,02 mld zł i 25,83 mld zł.

Jak podaje Daniel Paćkowski z Stockwatch.pl, tylko w tym tygodniu akcje CD Projektu urosły o 7% i dzięki temu spółka dorzuciła do wyniku 9 mld zł. Trudno nie wychwalać korporacja, które notuje sukces za sukcesem, a przecież przed nami wciąż duża premiera. Cyberpunk 2077 może zapewnić dodatkowe miliardy.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że według aktualnych danych, CD Projekt jest wciąż „drugim największym studiem w Europie” (biorąc pod uwagę wycenę). Pierwsze miejsce zajmuje Ubisoft, który jednak jest wart około 36 mld zł (ponad 8 mld euro). Polacy zbliżają się do francuskiej korporacji – w lutym byliśmy świadkami znacznie większej różnicy, ponieważ CD Projekt był wyceniony na 31,8 mld zł, a Ubisoft na około 38 mld zł.

Warto zaznaczyć, że w tym tygodniu w końcu otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź sprzętu przygotowanego przez CD Projekt RED we współpracy z Microsoftem. To prawdopodobnie ta decyzja sprawiła, że spółka ponownie zanotowała świetne dni na giełdzie.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/cd-projekt-dystansuje-gieldowa-elite-producent-gier-jest-juz-wart-35-mld-zl-top10,akcje,263014

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED gpw wycena