Iza Łęcka Iza Łęcka 24.04.2020 08:04
PS5 DualSense
2322V

PS5 DualSense może być jednym z najlepszych kontrolerów w historii? Techland chwali kontroler Sony

Wyczekiwanie na prezentację PS5 zostało wielu graczom uprzyjemnione przedstawieniem kontrolera DualSense, w o którym nie brakuje pozytywnych informacji. Tym razem Tymon Smektała z Techlandu w wielu superlatywach wypowiedział się o padzie do PlayStation 5.

Od prezentacji DualSense z PS5 minęło już trochę czasu, jednak kontroler Sony wciąż elektryzuje graczy oraz deweloperów. Inżynierowie japońskiej korporacji unowocześnili bryłę, dbając o szereg technologii, które mają zapewnić zupełnie nowe doświadczenia podczas rozgrywki.

Tymon Smektała kończy teraz prace nad Dying Light 2. Pierwotnie  najnowsza odsłona gry Techlandu została zapowiedziana na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, jednak twórcy zdążyli już potwierdzić wersję na PlayStation 5 i Xboksa Series X.

PS5 DualSense najlepszym kontrolerem w historii?

Dlatego też główny projektant Dying Light 2 został zapytany o swoje wrażenia po prezentacji DualSense – przedstawiciel Techlandu nie ukrywa pozytywnego odbioru możliwości kontrolera:

„Absolutnie go uwielbiam. To niesamowity projekt, tak futurystyczny, jak powinniśmy się spodziewać w 2020 roku - w czasach sci-fi, w których już żyjemy. Jeśli chodzi o kształt, musimy sprawdzić, jak będzie pasował do dłoni, ale patrząc na niego, mam same pozytywne odczucia - myślę, że ma szansę być jednym z najlepszych w historii, jest wystarczająco duży, ale jednocześnie schludny i funky.”

Jednak nie sama „szata zdobi kontroler”, Smektała więc wypowiedział się także w temacie funkcji, które jego zdaniem mogą zapewnić zupełnie nowe wrażenia:

„Sądzę również, że haptyczne wibracje i adaptacyjne triggery mogą być prawdziwymi game-changerami, o wiele bardziej niż ludzie teraz się tego spodziewają. ”

Smektała dostrzega jeszcze jeden ważny aspekt dotyczący urządzenia. DualSense prezentuje się ładnie, ale czy będzie wytrzymały? Na te pytanie odpowiedź otrzymamy najpewniej dopiero pod koniec roku:

„Ciekawi mnie ogólna wytrzymałość tego rozwiązania. Wygląda tak elegancko, że zastanawiam się, czy przeżyje przypadkowe upadki i wybuchy wściekłości. Ale w sumie, chociaż wiem, że początkowe opinie były różne, dla mnie jest on absolutnie fantastyczny.”

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/04/ps5_dualsense_controller_could_be_one_of_the_best_in_history

Tagi: DualSense ps5 PS5 DualSense techland tymon smektała