Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2020 23:58
ps5 konsola playstation 5
4948V

PS5 z „innowacyjnym systemem chłodzenia”. Szczegóły technologi PlayStation 5 w Sieci

Sony nie śpieszy się z pokazem PS5, ale firma może zostać w pewien sposób zmuszona do reakcji. W Sieci zaczynają pojawiać się szczegóły samej konsoli i jeden z patentów dokładnie prezentuje system chłodzenia wykorzystywany przez PlayStation 5.

Sony zaprezentowało kontroler DualSense, ale wciąż nie wiemy, kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja PS5. Według kilku przecieków urządzenie może zostać odsłonięte w maju, ale wciąż czekamy na dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia. Japońska korporacja może zostać zmuszona do pokazu, ponieważ gracze właśnie dotarli do szczegółów chłodzenia PlayStation 5.

PS5 ze specjalnym chłodzeniem

Sympatycy marki PlayStation na Twitterze przedstawiają szczegóły „innowacyjnego systemu chłodzenia”, który został zarejestrowany przez Sony 18 maja 2018 roku, następnie szczegóły zostały zaktualizowane 11 listopada 2019 roku i upublicznione 23 kwietnia 2020 roku. Firma od lat pracowała nad technologią, która ma pozbyć się nadmiernego ciepła z obudowy konsoli.

Według dołączonych informacji oraz zdjęć, inżynierowie Sony postawili na szereg radiatorów, które są rozmieszczone w specjalnych miejscach konsoli i dzięki temu urządzenie może nie potrzebować standardowego wentylatora. Firma może w ten sposób zadbać także o brak hałasu, który jak wiadomo jest zmorą PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

W szczegółach pojawia się wzmianka o specjalnym materiale, który ma poradzić sobie z odprowadzeniem ciepła. Inżynierowie nie określili, czym jest ten specjalny element, ale ma on charakteryzować się bardzo wysokim przewodnictwem ciepła. Nie oznacza to oczywiście, że PS5 nie będzie zawierać wentylatorów, ale najwidoczniej konsola ma korzystać z nowej technologii, którą firma postanowiła opatentować.

Mark Cerny podczas prezentacji PS5 wspominał o odpowiednim odprowadzeniu ciepła i tym razem podzespoły mają w żaden sposób nie reagować na temperaturę, więc bardzo możliwe, że to właśnie ta technologia zapewni konsoli odpowiednią wydajność.

PS5 chłodzenie 1

PS5 chłodzenie 2

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-heatsink-patent-is-now-public/

Tagi: chłodzenie playstation 5 ps5 sony