Iza Łęcka Iza Łęcka 23.04.2020 10:54
Saints Row 5
620V

Saints Row 5 powstaje bez zakłóceń. Twórcy mówią wprost o nowej grze

Volition musi mierzyć się z pewnymi ograniczeniami w związku z pandemią, jednak deweloperzy nie zwalniają i opracowują oczekiwany od dawna Saints Row 5. Choć brakuje oficjalnej zapowiedzi gry, twórcy ponownie nie ukrywają wiadomości dotyczących prac nad projektem.

Deweloperzy z Volition już na początku kwietnia potwierdzili, że pracują nad „nowym Saints Row”, chociaż wciąż brakuje konkretnych informacji, czy będziemy mieć do czynienia z pełnoprawną kontynuacją lub kolejnym spin-offem. Możemy jednak przyjąć, że to Saints Row 5 jest rozwijane – w jednej z ostatnich zamieszczonych przez studio notek na social mediach prezentujących przestrzeń roboczą jednego z artystów, otwarcie wspomniano o pracach nad nowym projektem. Jednocześnie do wpisu dodano „#VfromHome”, co dla wielu sympatyków jest równoznaczne z przygotowywaniem "piątki" .

Przed studiem niemałe wyzwanie: ostatnie tytuły Volition nie odznaczały się oczekiwaną jakością, jednak Saints Row 5 może odświeżyć koncepcję, zapewniając godne rozbudowanie serii.

Saints Row 5 to kolejna z dużych gier, która jest rozwijana przez deweloperów we własnych domach. Home office nie przeszkadza jednak Volition, więc jeszcze w tym roku powinniśmy spodziewać kolejnej odsłony „Świętych”. 2020 rok ma być czasem, kiedy dowiemy się znacznie więcej o nowym tytule.

Tymczasem sympatycy serii mogą przygotowywać się do premiery Saints Row: The Third – Remastered, opracowywanego przez Sperasoft. Mieliśmy już okazję zobaczyć grę w akcji, a na portalu znajdziecie nasze wrażenia.

Źródło: Twitter DSVolition

Tagi: Saints Row saints row 5 Volition