Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2020 10:56
Saints Row 5
707V

Saints Row 5 rozwijane przez Volition. Szykujmy się na wielką odsłonę

Saints Row: The Third – Remastered to nie jedyna część serii znajdująca się w produkcji. Volition potwierdziło prace nad nową odsłoną, którą według informacji jest pierwszą pełnoprawną częścią od czasów Saints Row IV. Szykujmy się na doniosły powrót uniwersum.

Volition w 2006 roku zapewniło graczom pierwszą część Saints Row, która ze względu na luźne podejście do rozgrywki spotkała się z pochwałami i przychylnością graczy. W kolejnych latach deweloperzy rozwijali IP, jednak w Saints Row IV (2013) i Saints Row: Gat out of Hell (2015) brakowało oczekiwanej świeżości, więc twórcy zmienili tory prac i rozwijali Agents of Mayhem. Nowa marka okazała się na tyle sporym niepowodzeniem, że studio mogło zostać nawet zamknięte.

Twórcy przetrwali blamaż i najgorszy czas, przynajmniej od 3 lat zajmując się opracowaniem nowego Saints Row. W sierpniu ubiegłego roku tytuł znajdował się w fazie „głębokiego rozwoju”. Zapowiedź Saints Row: The Third – Remastered zaniepokoiła część graczy, którzy głośno wyrażali swoje obawy i pytali, czy odświeżona produkcja to tajemniczy projekt Volition?

Deweloperzy postanowili zaprzeczyć plotkom i potwierdzili rozwój zupełnie nowej części:

Już wcześniej spotkaliśmy się z doniesieniami, według których Volition rozwija pełnoprawną kontynuację. Saints Row 5 prawdopodobnie zostanie ujawniony jeszcze w tym roku – deweloperzy wcześniej zapowiedzieli chęć prezentacji nowej gry w 2020 roku.

Sprawdźcie kolejne wiadomości o serii Saints Row:

Źródło: https://gamingroute.com/sr5dev/

Tagi: Saints Row saints row 5 saints row v Volition