Krzysztof Grabarczyk Krzysztof Grabarczyk 18.03.2012 12:29
Tyle kosztuje licencja CryEngine 3
3034V

Tyle kosztuje licencja CryEngine 3

CryEngine 3 to niezwykle zaawansowane narzędzie do tworzenia gier. Coraz więcej producentów decyduje się na wykorzystanie licencji silnika Crytek w swoich produkcjach. Zastanawialiście się ile wydawcy muszą wyłożyć niemieckiej firmie na stół?

xxxxx

 

Jak podaje serwis DigitalBattle, wykorzystanie trzeciej wersji CryEngine w celach komercyjnych to koszt 1.2 miliona dolarów. Wierzycie w taki obróst sprawy? Redakcja portalu dotarła bowiem do jednej z firm produkujących software w oparciu o tę technologię. Przedstawiciel tej firmy potwierdził taką właśnie sumę. Nie wiadomo rzecz jasna o jaką firmę chodzi, ponieważ każdy kto decyduje się na zakup licencji od Crytek podpisuje umowę, w której jest sprecyzowane nie ujawnianie żadnych informacji dotyczących transakcji i warunków, tym bardziej samej kwoty. 

 

 

Patrząc na możliwości oferowane przez CryEngine 3 można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej zaawansowanych silników w grach. Po tę technologię sięgnęli nawet twórcy nowego wirtualnego programu szkoleń militarnych w USA o czym wspominaliśmy w zeszłym roku. Nasz rodzimy developer, City Interactive także używa CryEngine 3 na potrzeby Sniper: Ghost Warrior 2. Nie wiadomo jednak czy faktycznie licencja kosztuje 1,2 miliona zielonych, ponieważ portal nie podał o jaką firmę chodzi a osobiście wątpię aby którakolwiek z firm współpracujących z Crytek zdecydowała się nawet anonimowo podać taką informację. Jeśli to prawda, to oznacza, że każdy tytuł wykorzystujący ów silnik musiałby sprzedać się w nakładzie powyżej miliona kopii. 

Tagi: CryEngine 3 Crytek