Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.04.2020 09:56
Xbox Series X
3140V

Microsoft zastrzegł logo Xbox Series X. Mamy je zobaczyć na opakowaniach i gadżetach

Microsoft podkreślił w ostatnim tygodniu, że do premiery Xbox Series X ma dojść w okolicach listopada/grudnia 2020 roku. Firma przed tym terminem będzie miała jednak dla nas jeszcze kilka ogłoszeń.

Jednym z tych nadciągających ogłoszeń będzie pewnie ujawnienie symbolu/loga Xbox Series X. 16 kwietnia gigant z Redmond złożył do amerykańskiego Urzędu Patentowego wniosek o zastrzeżenie loga Xbox Series X. Bardzo możliwe, że właśnie takie logo, jak widzicie poniżej, pojawi się na opakowaniach nowej konsoli i materiach promocyjnych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że czasami bywa tak, że zastrzeganie pewnych znaków towarowych czasami nie prowadzi do żadnych konkretów. Tak było np. w przypadku zarejestrowania przez Activision nazwa Call of Duty: Secret Warfare i Space Warfare, które nigdy nie pojawiły się na rynku. W tym przypadku jednak można być raczej pewnym takiej postaci loga konsoli.

Logo Xbox Series X na wszystkich produktach

Wg wniosku złożonego przez Microsoft logo ma się również pojawiać nie tylko na opakowaniach konsoli, ale również na szeregu produktów reklamowych i produktach nawiązujących do marki Xbox Series X, np. na ubraniach i innych gadżetach.

Xbox Series X ma trafić na rynek już w okolicach listopada/grudnia, co potwierdził w ostatnim tygodniu Microsoft na oficjalnym profilu twitterowym. Wygląda zatem na to, że utrudnienia związane z działaniem fabryk i transportem, które wystąpiły w ostatnich miesiącach na skutek pandemii, nie przeszkodzą amerykańskiemu gigantowi.

Pojawiają się również pogłoski o tańszej wersji nowej konsoli Microsoftu, która ma posiadać nazwę roboczą "Lockhart". Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: https://trademarks.justia.com/888/75/series-88875546.html

Tagi: Microsoft xbox one xbox series x