Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2020 18:32
Haunted PS1 Wretched Weekend
1063V

69 horrorów za darmo. Gry niczym z PlayStation dla fanów low-poly

Przepełniony horrorami Haunted PS1 Wretched odbył się w miniony weekend i podczas wydarzenia twórcy przygotowali 69 produkcji rodem z pierwszego PlayStation. Teraz wszystkie gry są dostępne za darmo i zainteresowani mogą sprawdzać małe przygody.

W weekend odbył się game jam, podczas którego zadaniem deweloperów było przygotowanie horrorów. Zespoły otrzymały za zadanie stworzenie gier w maksymalnie 48 godzin, a wszystkie prace musiały zawierać modele low poly, pixel art lub ewentualnie deweloperzy otrzymali wymóg skorzystania z pikselowego filtra podczas tworzenia rozgrywki 3D. Twórcy musieli wykazać się kreatywnością, ponieważ ich pozycje miały mieć jeden cel: musiały wystraszyć graczy.

Efektem Haunted PS1 Wretched Weekend jest 69 tytułów dostępnych na itch.io. Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić projekty, przygotowane w maksymalnie dwa dni. Choć należy zaznaczyć, że autorzy mogli skorzystać z wcześniej rozpoczętych projektów.

Propozycja zainteresuje pewnie głównie entuzjastów retro zabawy, ale warto prześledzić kilka pozycji – może wpadnie Wam pomysł na stworzenie własnej produkcji. Projekty to oczywiście typowe pozycje stworzone w maksymalnie dwie doby, więc nie można liczyć na wiele, ale jeśli nie macie większych planów, to możecie sprawdzić wielką pakę.

Sprawdźcie 10 najstraszniejszych horrorów w historii gier oraz poznajcie szczegóły Bloober Team – polskiej fabryki specjalizującej się w przerażających historiach.

Źródło: https://www.pcgamer.com/play-69-spooky-free-games-from-the-haunted-ps1-wretched-weekend-game-jam/

Tagi: Haunted PS1 Haunted PS1 Wretched Weekend playstation