Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.04.2020 10:02
Alien Reebok buty
1153V

Reebok przedstawia buty inspirowane filmem Obcy

Firmy obuwnicze od wielu lat romansują z przemysłem gier, filmu i anime, regularnie wypuszczając nowe buty, które nawiązują przykładowo do marki Pokemon, Dragon Ball czy do "Obcego".

Właśnie do "Aliena" nawiązują najnowsze buty firmy Reebok, nazwane "Bug Stomperem" (od nazwy statku, wykorzystanego przez Marines w filmie "Obcy - decydujące starcie" z 1986 roku). Korporacja zapowiedziała właśnie model "Alien Stomper", który ma zostać wypuszczony  26 kwietnia, czyli w dniu wydarzenia Alien Day, organizowanego co roku przez 20th Century Fox. W jego trakcie najczęściej dochodzi do ujawnienia nowych komiksów, opowiadań, odzieży i innych gadżetów związanych z marką "Alien".

W rzeczonych butach Reebok umieścił szereg smaczków i nawiązań do bohaterów z serii "Obcy". Logo Weyland-Yutani zastąpiło symbol Reebok, na pięcie możemy zobaczyć malunek z oczami Hudsona. Nie zabrakło też napisu "We Endganger Species", który ozdabiał statek Marines. Trochę bardziej ukryta jest czaszka Death or Glory i kolejne logo Weyland-Yutani Corp.
 
Buty Bug Stomper będzie można zamawiać na stronie Reeboka od 26 kwietnia 2020 r.

Źródło: https://hypebeast.com/2020/4/reebok-alien-stomper-bug-release-date-info

Tagi: alien buty obcy reebok