Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2020 16:32
PS5 konsola Sony
2889V

PS5 ma być „najbardziej przyjazną dla środowiska konsolą w historii”

Sony wciąż nie pokazało PS5, ale przedstawione dane sprawiły, że urządzenie już teraz jest wychwalane za podejście do ekologii. PlayStation 5 ma być bardzo przyjazne środowisku.

Sony może nie wyprodukować oczekiwanej liczby egzemplarzy PS5 na premierę, ale możemy mieć pewność, że sprzęt od debiutu zaprezentuje bardzo pozytywne podejście do tematu ekologii.

Takie wnioski pojawiły się w badaniach zatytułowanych Console Carbon Footprint, według których PS5 będzie „najbardziej przyjazną dla środowiska konsolą w historii”. Sprzęt ma zmniejszyć emisję zanieczyszczeń o 68,6% w porównaniu do Xboksa Series X i jest „najbardziej zrównoważoną konsolą pod względem wydajności na wat” (1,5x).

Sprzęt Sony ma także wytwarzać zaledwie 0,022 kg/CO2 na godzinę, a dla porównania Xbox Series X w tym samym czasie generuje 0,07 kg/CO2. W badaniu Console Carbon Footprint pojawia się także adnotacja, według której także gracze mogą pomóc dbać o ekologie – skupiając się na cyfrowej dystrybucji możemy zmniejszyć wytwarzanie CO2 o 95,6%.

Należy na pewno wspomnieć, że dotychczas to PS3 było w okolicach premiery krytykowane właśnie ze względu na cenę, drogie podzespoły oraz duże zapotrzebowanie energii. Najlepiej w tym zestawieniu prezentuje się PlayStation Classic.

Sony już w ubiegłym roku zapowiedziało, że PS5 będzie pobierało bardzo mało prądu, ponieważ producent zadba o wyjątkową wydajność energetyczną.

Źródło: https://www.psu.com/news/sonys-ps5-set-to-be-most-eco-friendly-console-yet/

Tagi: ekologia playstation 5 PS5 sony środowisko