Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.04.2020 09:21
playstation vita
804V

PS Vita nadal otrzymuje nowe gry! Guard Duty na zwiastunie konsolowej wersji

Panie i panowie - sensacja! Doczekaliśmy się zapowiedzi nowej gry na PlayStation Vita (a przy okazji na PS4 i Switch), która pojawi się na rynku europejskim i amerykańskim. Chodzi o Guard Duty.

Guard Duty to produkcja, która już w maju 2019 roku debiutowała na PC, gdzie zdobyła całkiem przyzwoite oceny (średnia 7,3/10). Teraz gra zmierza również na konsole, dokładnie na PS Vita, PS4 i Switch. Do konsolowej premiery Guard Duty dojdzie już 24 kwietnia.

Gra spodoba się osobom wychowanym na latach 90. i przygodówkach point and click z tego okresu. Guard Duty odwołuje się bowiem do największych klasyków z tego okresu - m.in. do gier Sierry, LucasArts i takich hitów jak seria Monkey Island. Gra zapowiada się bardzo ciekawie i co ważne - nie zabraknie w niej masy dobrego humoru w klimatach fantasy. Czekamy zatem na premierę 24 kwietnia. Szczególnie, że to jedna z ostatnich produkcji, które pojawią się na PlayStation Vita!

PS Vita nie jest już produkowana przez Sony. Od wielu lat konsola nie otrzymuje też wsparcia w postaci świeżych gier od znacznych wydawców. Czy jest zatem szansa na stworzenie Vity 2? Niestety jest to bardzo mało prawdopodobne.

Tagi: guard duty playstation vita sony vita