Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2020 15:43
F1 2020 Codemasters
1388V

F1 2020 oficjalnie. Codemasters zdradza datę premiery oraz nowości

Codemasters właśnie zapowiedziało F1 2020. Nowa produkcja na licencji FIA Formula One World Championship przyjedzie do graczy już w lipcu, a deweloperzy właśnie zapowiedzieli szereg nowości przygotowanych dla wszystkich fanów F1.

F1 2020 to najnowsze wyścigi na licencji FIA Formula One World Championship przygotowane przez Codemasters. Gra zadebiutuje na rynku 10 lipca 2020 roku i będzie dostępna jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Gracze otrzymają także szansę kupienia specjalnej wersji F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher, która zawiera cyfrowe dodatki nawiązujące do kariery niemieckiego kierowcy, a ponadto zainteresowani wyruszą do rozgrywki na trzy dni przed premierą – 7 lipca 2020 roku.

Mistrzowie Kodu zapowiedzieli także nowy tryb zatytułowany „Mój Zespół”, dzięki któremu każdy otrzyma szansę stworzenia własnej, unikalnej załogi, a podczas rozgrywki rozbudujemy także siedzibę drużyny oraz zmierzymy się z zawodowcami. Gracze połączą teraz doświadczenie kierowców z menadżerami.

F1 2020 oficjalnie. Znamy nowości

W grze nie zabraknie także Kariery, która identycznie jak Mój Zespół otrzyma możliwość decydowania o długości sezonu – 22, 16 lub tylko 10 wyścigów? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. W trakcie zabawy sprawdzimy także nowe tory – Hanoi Circuit (Wietnam) oraz Circuit Zandvoort (Niderlandy).

Autorzy zaoferują również o rozgrywkę na podzielonym ekranie z szerokim wyborem opcji dostosowania zabawy – tak by F1 2020 mogło bawić doświadczonych kierowców oraz dopiero aspirujących wyjadaczy czterech kółek.

We wspomnianej F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher wcielimy się w legendarnego niemieckiego kierowcę Michaela Schumachera, a nawet sprawdzimy między innymi dodatkowe elementy kosmetyczne, takie jak malowania aut czy przedmioty do personalizacji kierowców, w tym celebracja na podium. Twórcy zadbali także o historyczne bolidy:

  • Jordan 191 z sezonu 1991
  • Benetton B194 z sezonu 1994
  • Benetton B195 z sezonu 1995
  • Ferrari F1-2000 z sezonu 2000

Codemasters chce także uczcić siedemdziesiątą rocznicę samej Formuły Jeden i klienci premierowych wydań (F1 2020 Edycja Siedemdziesięciolecia oraz F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher) otrzymają zestaw specjalnych cyfrowych przedmiotów z okolicznościowym motywem, w tym między innymi: malowanie bolidu, celebrację na podium, kask, kombinezon, rękawice, buty i plakietkę gracza.

Paul Jeal, F1 Franchise Director w Codemasters, skomentował zapowiedź następująco:

"F1 2020 będzie największym i najbardziej innowacyjnym tytułem w serii. Dotychczasowi, a także zupełnie nowi gracze będą się świetnie bawić dzięki dodanemu w tym roku trybowi Mój Zespół oraz możliwości wyboru długości sezonu. W sezonie, w którym Lewis Hamilton ma szansę sięgnąć po siódme zwycięstwo w Mistrzostwach Świata, my celebrujemy karierę najlepszego kierowcy F1® wszech czasów za pomocą Edycji Deluxe Schumacher, co z pewnością przypadnie do gustu fanom tego sportu."

Kilka słów dodał także Lee Mather, F1 Game Director w Codemasters:

"Jako ogromni fani Formuły 1 staramy się dostarczać innowacji i nowych trybów zabawy pozwalających graczom na coraz większe zbliżenie się do prawdziwego sportu. Nie zapominamy jednak także o mniej hardkorowych odbiorcach i to dla nich przywróciliśmy po latach tryb rywalizacji na podzielonym ekranie, dzięki któremu znów można będzie ścigać się z przyjaciółmi siedząc obok siebie na kanapie. Ponadto wprowadzając więcej opcji dostosowania rozgrywki do preferencji gracza obniżamy barierę wejścia do F1® 2020, nie odbierając zwolennikom symulacji możliwości doświadczania w akcji najbardziej realistycznego symulatora wyścigów Formuły 1."

Warto pamiętać, że organizatorzy Formuły 1 pomimo globalnych problemów wciąż próbują przenieść rozgrywki na e-tory. Jesteście zainteresowani tematem F1? Sprawdźcie tekst Igora na temat legendarnych pojedynków gigantów królowej motosportu.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Codemasters data premiery f1 F1 2020 zwiastun