Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2020 19:13
Nintendo Switch Pro koncepcja
5228V

Nowy Nintendo Switch z dodatkowym ekranem? Gracze dotarli do informacji w aktualizacji systemu

Z samego rana informowaliśmy naszą społeczność o nowej aktualizacji Nintendo Switcha. Japoński producent zapewnił kilka ciekawych funkcji, a wśród szczegółów znalazła się ciekawostka – firma wspomina o kolejnej wersji hybrydowej konsoli.

Nintendo Switch otrzymał w nocy aktualizacje firmware 10.0.0, która zajmuje się wprowadzeniem między innymi opcji mapowania przycisków lub przerzucania plików pomiędzy kartą SD a konsolą. Opcje zostały ciepło odebrane przez graczy, ale niektórzy fani Nintendo postanowili dokładnie przyjrzeć się opublikowanym plikom.

Mike Heskin uważa, że w firmware pojawiają się wstępne szczegóły dotyczące nowego modelu Nintendo Switcha – sprzęt został określony jako „nx-abcd”. Urządzenie posiada kolejne profile DRAM i trzy z pięciu są przeznaczone dla nowego urządzenia , które posiada dodatkowy wyświetlacz.

Jak wiadomo Nintendo od 2018 roku rozwijało dwa dodatkowe modele Nintendo Switcha – wersja Lite już zadebiutowała i od miesięcy czekamy na pokaz edycji Pro. Ujawnienie mocniejszego sprzętu mogło zostać opóźnione przez globalny kryzys, ale wiele na to wskazuje, że prace nad konsolą trwają.

Wzmianka w kodzie firmware jeszcze nic nie oznacza, ale co sądzicie o koncepcji Nintendo Switcha z dodatkowym ekranem?

Sprawdźcie kolejne informacje o Nintendo Switchu:

Źródło: Twitter

Tagi: nintendo switch Nintendo Switch Pro plotka switch