Iza Łęcka Iza Łęcka 14.04.2020 07:30
Nintendo Switch Pro Controller
4123V

Nintendo Switch z dużą aktualizacją. Nowe funkcje w firmware 10.0.0

Nintendo w nocy opublikowało sporą aktualizację dla Nintendo Switcha. Firma nie tylko zajmuje się osławioną stabilizacją systemu, ale dba również o kilka nowych opcji. Gracze otrzymają chociażby możliwość zmiany funkcji przycisków.

Nintendo nie zawiodło: aktualizacja 10.0.0 wprowadza nie tylko „ogólną poprawę stabilności systemu w celu poprawy doświadczenia”. Japońska korporacja proponuje kilka nowości –  tym razem „6 nowych ikon” z Animal Crossing: New Horizons to wyłącznie dodatek, a nie kluczowy element aktualizacji.

Nintendo Switch z nowymi funkcjami w systemie

Nintendo wciąż dba o zakładkę wiadomości, a nowa funkcja pozwala dodać maksymalnie 300 artykułów do ulubionych. Konsola nie zapisuje newsów, więc do przeczytania ich nadal potrzebujemy połączenia sieciowego, jednak wskazana opcja pozwoli zapoznawać się z ważnymi informacjami. Niestety, wrzucenie wiadomości na listę nie oznacza, że będziemy mogli przeczytać już usunięte artykuły.

Nintendo dodało także nową funkcję przesyłania danych pomiędzy konsolą i kartą SD – teraz możemy nieco łatwiej przerzucić gry, aktualizacje i rozszerzenia. Drobne zmiany zostały także naniesione w Ustawieniach Użytkownika –obecnie „Display play activity to” i „Delete Play Activity” znalazły się w zakładce „Play Activity Settings”.

Największą nowością najpewniej jest opcja remapowania – gracze otrzymają możliwość zmiany ustawień analogów oraz poszczególnych przycisków. W opcjach zapiszemy niestandardowe konfiguracje, a z możliwości mogą korzystać Joy-Cony (lewy i prawy), Nintendo Switch Pro Controller oraz Nintendo Switch Lite (ze względu na brak odłączonych padów, konsola jest przedstawiona jako osobne urządzenie). W systemie zapiszemy pięć „ulubionych niestandardowych konfiguracji”, jednak funkcja nie działa z urządzeniami od zewnętrznych producentów.

Nintendo Switch aktualizcaja 10.0.0 - 1

Nintendo Switch aktualizcaja 10.0.0 - 2

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/22525/kw/system%20updates/p/989

Tagi: aktualizacja firmware Nintendo Nintendo Switch switch