Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.04.2020 09:30
Valve patentuje nowy kontroler
1227V

Valve patentuje nowy kontroler. Urządzenie ma posiadać wymienne części

Ostatnio bardzo głośno było o nowym padzie od Sony, DualSense. Wygląda na to, że Valve też przygotowuje swoje konkurencyjne urządzenie, które ma być prawdziwym krokiem ku przyszłości. 

Można odnieść wrażenie, że w dzisiejszych czasach kontrolery robią nie mniejszy szum niż same konsole do gier. Nic w tym dziwnego- wszyscy chcemy przecież, aby cały proces obcowania w wykreowanym świecie był jak najwygodniejszy, a nasze wyniki - zwłaszcza w trybach sieciowych - jak najlepsze.

I podczas gdy ostatnio głośno było o nowym DualSense od Sony, który ma być natywnym padem do PlayStation 5, wygląda na to, że za zamkniętymi drzwiami Valve przygotowuje prawdziwą bombę. Firma złożyła niedawno wniosek patentowy na nowy Steam Controller, który miałby mieć wymienne części

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że znalezienie się owego projektu w dziale patentowym nie oznacza, iż ujrzy on kiedykolwiek światło dzienne. Nie ulega jednak wątpliwości, że coś jest na rzeczy, a Valve ma już konkretne plany. Pozostaje czekać i liczyć, że urządzenie rzeczywiście powstanie. 

Jak Wy zapatrujecie się na tego typu działania? Liczycie na kolejną wersję Steam Controllera, czy jesteście tymi, którzy twierdzą, że lepiej, aby Valve skupiło się na poprawianiu poprzedniego? Dajcie znać! 

patent steam controller z wymiennymi częściami

W Valve dzieje się ostatnio bardzo dużo:

Źródło: https://mp1st.com/news/valve-patents-new-steam-controller-with-swappable-parts

Tagi: kontroler Steam Valve