Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.04.2020 12:45
Valkyrie Profile
507V

Valkyrie Profile. Jeden z najlepszych jRPG-ów ma już 20 lat. Koncert Square Enix i możliwość powrotu do marki

Marka Valkyrie Profile to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie wydarzyły się w dziejach gatunku jRPG. Niestety Square Enix jakoś nie bardzo ma ochotę wracać do tej serii (ostatnio tylko otrzymaliśmy konwersję Valkyrie Profile na smartfonach). To może się jednak niedługo zmienić.

Czy doczekamy się w końcu kontynuacji genialnego Valkyrie Profile 2? Wszystko jest możliwe! Na początku kwietnia Square Enix przypomniało japońskim graczom o dwóch kultowych markach tri-Ace: Star Ocean i Valkyrie Proile. W trakcie wydarzenia odbył się koncert i panel dyskusyjny, skupiony głównie na temacie Star Ocean Anamnesis, czyli smartfonowym spinoffie. W trakcie dyskusji (oczywiście livestreamowanej ze względu na koronawirusa) pojawił się ciekawy wątek - temat powrotu do głównych, konsolowych odsłon serii Valkyrie Profile i Star Ocean.

Deweloperzy z tri-Ace, odpowiedzialni za dwie pierwsze części Valkyrie Profile, Masaki Norimoto i Yoshiharu Gotanda, poprosili fanów, by pisali do Square Enix i na mediach społecznościowych w kwestii stworzenia kontynuacji Valkyrie Profile i Star Ocean. Deweloperzy chcieliby stworzyć takie projekty, ale wszystko zależy od decyzji Square Enix.

"Wiem, że wielu fanów oczekuje stworzenia konsolowego sequela Valkyrie Profile w związku z 20-leciem marki. Też byśmy tego chcieli; jedyne o co mogę prosić graczy, to zwrócenie się z tą sprawą do Square Enix - to oni podejmują wydawnicze i biznesowe decyzje" - powiedział Masaki Norimoto z tri-Ace.

Warto również sprawdzić:

Tagi: star ocean valkyrie profile