Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.04.2020 12:30
New World MMORPG Amazon Games
678V

Amazon zamierza uruchomić konkurenta dla Google Stadia w 2021 roku

Amazon nie zniechęca się dużą konkurencją i już w przyszłym roku zamierza rzucić wyzwanie Google Stadia, PlayStation Now oraz Project xCloud.

Amazon zamierza wejść w rynek gier wideo z wielkim impetem, jednakże póki co słyszymy głównie o obietnicach, zapowiedziach i co gorsza, dostajemy zdecydowanie za mało konkretów.

The Grand Tour Game nie okazało się jakimś wybitnym dziełem, a bliżej temu do średniaka niż gry chociażby dobrej. Tym bardziej z większą ciekawością możemy wyczekiwać na to co Amazon zamierza pokazać w najbliższych miesiącach.

Według informacji do jakich dotarł New York Times, największa korporacja świata ma zamiar rzucić rękawice przede wszystkim w stronę Google Stadia. Ich usługa grania w chmurze ma mieć ekskluzywne gry od Amazon Game Studios, będzie zintegrowana z Twitchem tak jak Stadia z YouTubem, a do tego będzie znacznie tańsza niż raczkujący rywal.

Pierwszym poważnym pokazem możliwości AGS ma być mmorpg New World, jakie zobaczymy na rynku już w maju tego roku. Podobno chmura od Jeffa Bezosa miała wystartować już jesienią, ale ze względu na koronawirusa, premierę odłożono w czasie do 2021 roku.

Publicystyka na weekend:

Źródło: https://www.dualshockers.com/amazon-game-streaming-platform-launching-2021/

Tagi: amazon cloud amazon games MMORPG New World