Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.04.2020 22:30
Sea of Thieves - bohaterowie
666V

Sea of Thieves przypływa na Steam. Microsoft zadba o cross-play

Na początku pojawiła się karta na Steam, a następnie wiadomość potwierdził Microsoft – Sea of Thieves już wkrótce wyląduje na platformie Valve. Deweloperzy zadbają o rozgrywkę cross-platformą i tym samym chcą powiększyć już ogromną bazę użytkowników.

Sea of Thieves nie jest największym sukcesem Microsoftu na tej generacji, ale deweloperzy z Rare wciąż rozwijają produkcję oferując nową zawartość oraz dbając o ciekawe wydarzenia. Teraz możemy potwierdzić ważną wiadomość – wkrótce tytuł przypłynie na Steam.

Nowe wydanie nie zostanie oddzielone od pozostałych, ponieważ Rare zapewni cross-play pomiędzy Xboksem One, Windows 10 i właśnie Steam. Dzięki tej decyzji wszyscy zainteresowani będą mogli bez problemu cieszyć się pozycją po premierze na nowej platformie.

Nie znamy jeszcze daty premiery, ale wkrótce piraci wylądują na platformie Valve i pewnie Rare zadba o dodatkowe miliony graczy. Już teraz deweloperzy potwierdzili, że Sea of Thieves sprawdziło ponad 10 mln piratów.

Deweloperzy potwierdzili także, że zamierzają wciąż rozwijać Sea of Thieves, więc wszyscy sympatycy żeglugi mogą oczekiwać nowej zawartości.

Sprawdźcie kolejne informacje: 

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/04/02/set-sail-with-sea-of-thieves-on-steam-coming-soon/

Tagi: cross-platform Microsoft Game Studios Rare Sea of Thieves