Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.03.2020 16:22
Nier
1078V

NieR Reincarnation "ma narobić szumu". Yoko Taro i Yosuke Saito o nowej odsłonie marki NieR

Remaster NieR Repilcant to nie jedyne przedsięwzięcie Square Enix w kontekście marki stworzonej przez Yoko Taro. Okazuje się, że wydawca tworzy też zupełnie nową produkcję, przeznaczoną na smartfony.

Tak jak pisaliśmy w trakcie weekendu, Square Enix ujawnił zupełnie nowy projekt, związany z marką NieR. To NieR Reincarnation, które powstaje z myślą o smartfonach.

Nad produkcją pracuje Yoko Taro, wspierany przez producenta Yosuke Saito, który wcześniej pracował z Taro nad znakomitym NieR: Automata. Yoko Taro zapowiada, że produkcja będzie znacznie wychodzić ponad poziom przeciętnych smartfonowych gier.

Yoko Taro i Yosuke Saito o Nier Reincarnation

Yoko Taro i Yosuke Saito postanowili opowiedzieć co nieco o Nier Reincarnation w trakcie panelu dyskusyjnego, urządzonego z okazji 10 lecia marki NieR.

Yosukue Saito podkreślił, że prace nad grą są już zaawansowane i niedługo możliwe będzie pokazanie gameplayu.

"Gra nie wygląda na pierwszy rzut oka jak przeciętny smartfonowy tytuł - tyle serca w to wkładamy. To trochę tak, jakbyśmy chcieli, by był to tytuł multiplatformowy - powiedział Saito.

Projekt ma być bardzo oryginalny i odważny. NieR Reincarnation jest tworzone z ogromną swobodą twórczą - gra nie ma na sobie presji komercyjnych wyników.

"Gra nie musi zarobić. Jeśli narobimy trochę szumu, to już nam wystarczy. (...) Jak nic nie zarobimy na tym i zostanę zwolniony to dołączę do studia Yoko Taro" - powiedział Saito.

Yoko Taro z kolei podkreślił, że Nier Reincarnation to coś zupełnie nowego i zadziwiającego. Deweloper powiedział, że zdaje sobie sprawę, że takie słowa mogą brzmieć jak banał, ale w przypadku nowej gry z serii mają się znajdować potwierdzenie w rzeczywistości.

Źródło: https://live2.nicovideo.jp/watch/lv324751811

Tagi: mobile nier smartfony