Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2020 07:34
dom z papieru netflix
1954V

Spoilery z Domu z papieru i Stranger Things nawołują do pozostania w domu. Akcja studentów [Aktualizacja]

Każda inicjatywa zachęcająca do pozostania w domu, by ochronić się przed pandemią koronawirusa, wydaje się dobra. Zaprezentowano akcję „The Spoiler Billboard” prezentując plakaty ze spoilerami z „Domu z papieru”, „Stranger Things”, „Narcos” i wielu innych produkcji platformy Netflix. Pomysł wdrożyli tajlandzcy studenci.

Cały świat przyłącza się do akcji „#ZostańWdomu”, gdyż w obecnej sytuacji tylko wzmożona izolacja wydaje się skutecznym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii. Ludzie nie przemieszczając się, ograniczają liczbę zachorowań, dlatego też kolejne korporacje i zwykli obywatele zachęcają do siedzenia w domu.

Już jakiś czas temu wystartowała akcja „The Spoiler Billboard”, która osiąga coraz większy zasięg. Jak sama nazwa wskazuje, na banerach reklamowych pojawią się spoilery z najważniejszych seriali korporacji – „Domu z papieru”, „Stranger Things”, „Narcos” czy "Kingdom". Chęć uniknięcia wszelkich ważnych informacji z seriali ma nas zatrzymać w domach. Chociaż plakaty tak naprawdę nie zawitały do miejsc publicznych, a akcja ma charakter poglądowy i wylądowała w Sieci, to potentat streamingowy pragnie skutecznie zniechęcić do wyjść i ewentualnych spotkań ze znajomymi.

Bilbordy przedstawiają szczegółowe informacje z kilku seriali Netflix Originals, które cieszą się sporą popularnością. W zamyśle reklamy miałyby pojawić się w ważnych „miejscach spotkań”, czyli w centrach miast, na dworcach kolejowych i przystankach autobusowych.

Jest to wyłącznie pokazówka, która nie zostanie zrealizowana, ale jak sądzicie – spoiler może z powodzeniem zachęcić do siedzenia w domu?

Aktualizacja#1

Netflix potwierdził, że nie jest odpowiedzialny za projekt. Akcja "The Spoiler Billboard" jest pomysłem tajlandzkich studentów w odpowiedzi na małe zainteresowanie pozostaniem w domach.

Uwaga! Przed sprawdzeniem materiału dotyczącego akcji, ostrzegamy przed spoilerami, które mogą popsuć frajdę z oglądania ulubionego serialu.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Dom z papieru Narcos netflix spoiler stranger things