Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.03.2012 15:00
Starcia na bardzo bliskim dystansie [update]
1635V

Starcia na bardzo bliskim dystansie [update]

EA szykuje się do wypuszczenia na rynek serii DLC do Battlefield 3 (więcej na temat tych dodatków mogliście przeczytać przed tygodniem). Wydawca opublikował dzisiaj pierwszy zwiastun dotyczący pakietu Close Quarters [update - info o zawartości DLC].

xxxxx

Owe DLC zaoferuje, zgodnie z tytułem, potyczki na bliskim dystansie - dostaniemy w nim 4 nowe mapy osadzone w małych lokacjach zamkniętych. Jeden z wieżowców możecie podziwiać na pierwszym zwiastunie. DICE twierdzi jednak, żeby nie traktować tego jak zwykłego "pakietu mapek" - to kolejny tematyczny komplet. Tak, jak "Powrót do Karkand" skupiało się na klasycznych mapach serii, tak każde z nowych rozszerzeń także mieć będzie określoną tematykę. Tutaj jest to walka na krótkim dystansie, tematem przewodnim drugiego - Armored Kill - będzie walka maszynami na dużych przestrzeniach. Nie znamy jeszcze detali ostatniego - End Game.

Premiera Close Quarters nastąpi w czerwcu. Właściciele PS3 dostaną dostęp do rozszerzenia tydzień wcześniej, niż posiadacze X360.
 

 

DICE udostępniło też przykładowe porównanie jednego z wnętrz - przed i po walce. Robi wrażenie...

 

 

Jakie jeszcze ciekawostki zdradza studio przy okazji ujawnienia gameplayu z nowego DLC? Np. takie, że aktualnie certyfikację w Sony i Microsofcie przechodzi nowy patch do multiplayera Battlefield 3. Obie firmy zgodziły się także na wprowadzenie usługi wypożyczania serwerów graczom - co ciekawe, DICE jako pierwszy deweloper wystąpił z takim pomysłem do tych koncernów. Za pewną opłatą (zależną od długości wynajmu - od 1 dnia, po kilka miesięcy) każdy z nas będzie mógł wynająć sobie prywatny serwer i ustalić na nim kompletnie własne zasady rozgrywki (mapy, tryby, warunki etc.), zapraszając do zabawy ludzi z Sieci.

 

Close Quarters obsłuży wszystkie dotychczasowe klasy postaci i tryby gry, ale dostaniemy też jeden nowy - pozostający na razie tajemnicą. Co zapewne ucieszy złośliwych konsolowców ;), to fakt, że z racji ograniczonej przestrzeni do walki, PC-towcy nie pograją w tym dodatku w 64 osoby. Wszystkich za to ucieszą potwierdzone informacje, ze większość wnętrz oddanych nam do dyspozycji ulegać będzie totalnej demolce - od ścian, przez dekoracje wnętrz, stoły, telewizory itp., po szyby w oknach, a same walki odbywać się będą także w pionie, z racji piętrowych lokacji. Podobnie jak "Powrót do Karkand", Close Quarters zaoferuje także - poza 10 nowymi giwerami - nowe zadania i blachy. A teraz obejrzyjcie sobie wideo jeszcze raz i... czekamy do czerwca.

Tagi: Battlefield battlefield 3 DICE dlc Electronic Arts