Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.03.2020 14:30
Yakuza przyszłość serii
404V

Yakuza. Producent serii, Masayoshi Yokoyama, opowiada o przyszłości marki

Jeden z producentów Yakuzy wyjawił, że kolejna część może być dosłownie wszystkim. Twórców nie trzymają żadne ograniczenia, prócz tego, czego będą oczekiwać fani. 

Seria Yakuza przeżywa drugą młodość za sprawą odnowionych wersji na PlayStation 4 oraz przeniesienia przygód Kiryu i Majimy na PC. Seria dotarła także do zachodnich odbiorców, dzięki czemu grono fanów stało się niezwykle pokaźne. Sprawia to, że twórcy wciąż zamierzają rozwijać serie. 

Po siedmiu głównych odsłonach, ósma odbiegła całkiem mocno od przyjętej konwencji rozgrywki i zaprezentowała zupełnie nowy styl- znacznie bardziej romansujący z gatunkiem RPG. Pozwala to, o czym wspomniał w najnowszym wywiadzie producent serii, Masayoshi Yokoyama, na poprowadzenie gry dalej jakąkolwiek ścieżką:

Zasadniczo to, co będziemy robić dalej, zależy od opinii graczy na temat Yakuza: Like a Dragon. O tym, jak potoczy się seria i czy zrobimy kontynuację, czy nie, zadecydują właśnie oni. "Siódemka" to nowy początek, więc możemy zrobić teraz wszystko. Możemy zrobić Yakuzę 8, grę nienumerowaną, projekt z wieloma bohaterami, jakiś spin-off...

Twórca wypowiedział się także na temat swojej preferencji, odnośnie do kontynuacji. On sam chętnie kontynuowałby fabułę z najnowszej części:

Osobiście chciałbym dalej opowiadać historię Ichibana. Jedna gra to zdecydowanie za mało. 

Jak Wy zapatrujecie się na przyszłość marki? Widzicie kontynuację ostatniego wątku? Może liczycie na jakiś spin-off?

Przeczytaj więcej informacji ze świata Yakuzy:

Źródło: https://www.dualshockers.com/masayoshi-yokoyama-yakuza-like-a-dragon-series-future/

Tagi: Ryu Ga Gotoku Studio Sega Yakuza: Like a Dragon