Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2020 10:19
Gabe Newell Matrix
1649V

Matrix jest bliżej niż „ludzie zdają sobie sprawę”. Gabe Newell o pełnym zanurzeniu w VR

Valve inwestuje duże środki na rozwój wirtualnej rzeczywistości i już wkrótce na rynku zawita pierwsza produkcja w pełni wykorzystująca możliwości Valve Index. To dopiero początek projektów korporacji, jednak Gabe Newell uważa, że świat jest bardzo blisko Matrixa.

Gabe Newell nie musi martwić się o pieniądze, dlatego też wolne dni spędza między innymi na badaniach. W ostatnim czasie szef Valve skupia się na technologii kontrolowania interfejsu komputera za pomocą mózgu. Jego zdaniem prawdziwy Matrix jest bliżej niż możemy sądzić:

„Jesteśmy o wiele bliżej Matrixa niż ludzie zdają sobie sprawę. To nie będzie jak w filmie, bo „Matrix” to tylko film i brakuje w nim wszystkich interesujących technicznych aspektów i tego, jak dziwaczny będzie świat post-mózgowych interfejsów komputerowych - ale będzie on miał ogromny wpływ na rodzaje doświadczeń, które możemy stworzyć dla ludzi.”

Szef Valve uważa, że kolejnym krokiem w rozwoju gier będzie właśnie kontrolowanie akcji za pomocą mózgu. Interfejs mózg-komputer ma zapewnić niespotykane wcześniej wrażenia, a całość może przypominać „Matrix”.

Gabe Newell podkreśla, że wszystko przyjdzie z czasem i w pewnym momencie każde kolejne czynności wykonywane w wirtualnym świecie będą łatwiejsze. Wpłynie to także znacząco na rozgrywkę - zapowiadana przez niego wersja Matrixa sprawi, że wszystkie inne formy aktywności w tym zakresie będą zanikać.

Sprawdźcie ciekawe informacje:

Źródło: https://www.ign.com/articles/gabe-newell-matrix-brain-computer-interface-valve

Tagi: gabe newell Matrix Valve