Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2020 19:12
iPhone 12
1755V

iPhone 12 będzie bardzo potężny. Smartfon może zawstydzić tablety i laptopy

iPhone 12 trafi na rynek dopiero pod koniec roku, ale już wkrótce ma ruszyć wstępna produkcja urządzenia. Smartfon skorzysta z nowoczesnego procesora, który zdaniem najnowszych przecieków – swoją mocą może nawet zawstydzić kilka laptopów.

Apple mierzy się teraz z kilkoma problemami związanymi z koronawirusem, ale nie możemy zapomnieć, że korporacja pracuje nad nowym flagowcem, który trafi na rynek pod koniec roku. TSMC ma wkrótce rozpocząć opracowanie iPhone'a 12 i sprzęt skorzysta z nowoczesnego procesora Apple A14 Bionic, który będzie przygotowany na 5-nm litografii.

W Sieci wylądowały kolejne przecieki dotyczące sprzętu i według najnowszych doniesień – A14 Bionic oferuje taktowanie zegara na poziomie 3,1 GHz. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to SoC Apple pierwszy raz przekroczy barierę „Trzech” GHz.

Fani Apple dotarli do najnowszego wyniku z Geekbench 5, według którego A14 osiągnął w teście 1658 punktów (Single-Core) oraz 4612 punktów (Multi-Core). Jeśli liczby zostaną potwierdzone, to iPhone 12 osiągnie lepsze wyniki od 15-calowego MackBooka Pro.

Apple ma pod koniec roku wrzucić na rynek cztery modele iPhone'a 12 i wszystkie zostaną wyposażone w procesor A14.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Apple:

Źródło: https://wccftech.com/iphone-12-a14-bionic-performance-numbers-leak/

Tagi: a14 bionic apple iPhone 12