Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.03.2020 19:28
platinum engine
797V

Next-genowy silnik studia PlatinumGames, Platinum Engine, ma pozwolić na tworzenie oryginalnych gier

PlatinumGames od dwóch lat pracuje nad silnikiem Platinum Engine - ma on pozwolić na tworzenie oryginalnych gier. Pierwszą produkcją, która skorzysta z jego możliwości będzie Project G.G.

PlatinumGames 2 lata temu rozpoczęło prace nad nowym silnikiem Platinum Engine - pracuje nad nim przez ten cały czas wyłącznie 7 programistów. Według japońskich deweloperów, ów silnik ma nieco inne podejście od tych typowych (Unity, Unreal Engine), które nie posiadają niektórych technologii. Platinum Engine ma pomóc programistom uzyskać wiele innowacyjnych funkcji, dzięki którym gry na nim tworzone będą dużo bardziej oryginalne.

Silnik ma ułatwić tworzenie postaci, realnych ruchów, komunikację oraz umilić pracę pomiędzy twórcami, tak, aby łatwo mogli się porozumieć i nawzajem sobie pomagać. PlatinumGames tworząc Platinum Engine dąży do tworzenia oryginalnych produkcji, takich, których nie ma jeszcze na rynku - jedną z nich jest tajemniczy projekt zatytułowany Project G.G. W chwili obecnej ujawniono wyłącznie zwiastun - jeśli jeszcze nie mieliście okazji go obejrzeć, możecie zrobić to poniżej.

PlatinumGames ma w planach także trzy inne projekty - jednym z nich jest remaster The Wonderful 101, drugim niezapowiedziany projekt skupiający się na potyczkach sieciowych (zajmuje się nim nowy zespół utworzony w Tokyo), a o trzecim nie wiadomo na razie nic.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dualshockers.com

Tagi: Platinum Games Project G.G.