Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.03.2020 09:49
kina zamknięte Disney
796V

Disney opóźnia globalne premiery 3 filmów w związku z zamknięciem kin

Nie tylko polski rząd postanowił na pewien czas zamknąć kina w związku z pandemią koronawirusa. Kolejne państwa dołączają do tych obostrzeń a korporacje odpowiedzialne za filmowe blockbustery muszą się dostosować do tej sytuacji.

Jedną z takich firm, która musi zmienić swoje plany w związku z zamykaniem kin (na skutek pandemii wywołanej przez koronawirusa) jest Disney. 

Amerykańska korporacja jeszcze kilka dni temu zapowiadała, że "Mulan" zobaczymy na wielkich ekranach 27 marca 2020 roku. Wiadomo już, że to nieaktualna informacja. Disney podjął decyzję o bezterminowym opóźnieniu tej premiery. Nie wiadomo zatem, kiedy "Mulan" zobaczymy w kinach - trzeba czekać na komunikat Disneya w tej kwestii.

Disney odracza premiery 3 filmów w kinach

Z taką samą sytuacją mamy do czynienia w przypadku "Nowych mutantów" i "Poroża". Ten pierwszy obraz miał zadebiutować 3 kwietnia 2020 roku (po licznych opóźnieniach). Teraz wiemy już, że również ten termin nie zostanie dochowany. Disney odracza bezterminowo premierę "Nowych mutantów". Z kolei "Poroże" miało zadebiutować w kinach 17 kwietnia. Tak jak w przypadku "Mulan" i "Nowych mutantów" Disney zawiesza premierę filmu.

Trudno się dziwić decyzji Disneya. Tak naprawdę nie wiemy, kiedy kina zostaną otwarte w Polsce i w wielu innych krajach. Wątpliwe, by decyzja o zamknięciu kin ograniczyła się tylko do najbliższych 2 tygodni, biorąc pod uwagę np. sytuację która panuje obecnie we Włoszech, gdzie zdecydowano się już również na zamknięcie wszystkich restauracji, barów, kawiarni i innych obiektów tego typu.

Tagi: Disney film kino mulan