Iza Łęcka Iza Łęcka 13.03.2020 07:30
BAFTA Games
232V

BAFTA Games Awards bez publiczności. Organizatorzy chronią twórców gier przed koronawirusem

Tegoroczne BAFTA Games Awards miały stanowić doskonały wstęp przed większymi imprezami przeznaczonymi dla graczy. Niestety, także i tym razem format imprezy zostanie zmieniony przez koronawirusa.

Podczas tegorocznego rozdania growych nagród BAFTA ogromnym wyróżnieniem miał zostać nagrodzony Hideo Kojima. Japończyk otrzymał specjalne stypendium, tym samym zaliczając się do grona takich gwiazd i artystów jak Kathleen Kennedy, Thelma Shoonmaker, Tim Schafer, Joanna Lumley, John Carmack, David Braben OBE, Helen Mirren, Rockstar Games, Julie Walters, Gabe Newell, Peter Molyneux, Vanessa Redgrave, Shigeru Miyamoto oraz Will Wright.

2 kwietnia jednak nie zobaczymy twórcy Death Stranding odbierającego nagrodę. Przedstawiciele Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych podjęli decyzję o zamknięciu ceremonii dla publiczności. W zamian możemy liczyć na livestream. Oczywistym powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa i stan pandemii określony przez Światową Organizację Zdrowia.

„W obliczu rosnących obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) i liczbą nominowanych osób, które podróżują z zagranicy, podjęliśmy decyzję o zmianie formatu tegorocznych nagród BAFTA Games Awards z ceremonii w Queen Elizabeth Hall w Londynie na transmisję na żywo, która będzie transmitowana zgodnie z zaplanowaną datą (czwartek 2 kwietnia)."

Data imprezy nie ulega zmianie. Transmisja rozdania nagród zostanie zrealizowana, jednak za zamkniętymi drzwiami bez udziału największych osobistości ze świata gier. W obliczu zwiększonego ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzja wydaje się jak najbardziej słuszna – w końcu nagrodzeni, nominowani oraz twórcy z branży gier na imprezę przybywają z całego świata. Jak na razie kolejni zaproszeni informowani są o wprowadzonym zarządzeniu.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://deadline.com/2020/03/bafta-game-awards-behind-closed-doors-1202881065

Tagi: bafta bafta 2020 bafta games