Iza Łęcka Iza Łęcka 03.03.2020 13:32
Remedy Alan Wake
1278V

PS5 może otrzymać ekskluzywną grę od Remedy. Twórcy współpracują z Sony

Twórcy Control pracują nad tajnym tytułem, którym zgodnie z najnowszą plotką może okazać się produkcja przygotowana na zlecenie Sony. Remedy Entertainment współpracuje z Sony XDev Europe.

Remedy Entertainment oficjalnie zatrudnia blisko 250 deweloperów, którzy swoje wysiłki skupiają wokół wielu produkcji. Studio potwierdziło przeniesienie Control na nową generację, ale autorzy rozwijają także dodatki do cenionej gry, fabularny tryb z Crossfire X oraz dwie wciąż niezapowiedziane produkcje. Project Vanguard to sieciówka w modelu biznesowym „gry jako usługi”, natomiast szczegóły drugiego tytułu nie zostały aktualnie potwierdzone.

W Sieci nie brakuje jednak plotek, że Finowie postanowili współpracować z Sony rozwijając ekskluzywną produkcję dla PS5. Domniemania znajdują swego rodzaju potwierdzenie - Alexis Guariguta został głównym producentem nowego tytułu, a na swoim profilu Linkedin deweloper zamieścił tajemnicze „XDEV + CoDev”.

XDev najpewniej odnosi się do Sony XDev Europe czyli wewnętrznego studia Sony, które wspiera zewnętrzne zespoły w przygotowaniu i dostarczeniu na PlayStation swoich produkcji. Partnerami XDev były takie firmy jak: Quantic Dream, Magenta Software, Housemarque, Climax Studios, Novarama, Supermassive Games i Sumo Digital, a deweloperzy z Sony w swoim czasie pomagali przy produkcji m.in. Heavenly Sword, Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Tearaway i Resogun. XDev zapewnia pełne wsparcie w zakresie produkcji, zarządzania projektami i tworzeniu gier.

Wiadomość jak na razie nie została w żaden sposób potwierdzona, jednak powszechnie wiadomo, że Sony również zamierza rozszerzać swoje wewnętrzne struktury, a Remedy stanowi łakomy kąsek. Twórcy systematycznie wrzucają na rynek cenione gry, a środki od dużego wydawcy mogłyby tylko poprawić jakość tytułów oferowanych przez Finów.

Alexis Guariguta Remedy SonyNa naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: https://jackofallcontrollers.com/2020/03/02/rumor-confirmation-of-remedy-entertainment-working-on-a-playstation-exclusive-just-appeared/

Tagi: plotka ps5 Remedy Entertainment sony