Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2020 17:51
Vampire: The Masquerade - Coteries of New York
953V

Raport o sprzedaży polskich gier. Specjaliści przedstawiają konkretne dane

Polska branża gier systematycznie rośnie, a najnowszy raport przygotowany przez specjalistów z Try Evidence potwierdza świetną dyspozycję wielu produkcji. W Polsce powstają fantastyczne produkcje, które są rozchwytywane przez graczy z całego świata.

Try Evidence to agencja badawcza skoncentrowana na grach, której przedstawiciele przygotowali szczegółowy raport dotyczący polskiej branży. Specjaliści podzielili szczegóły na kilka ważnych działów – rozgrywający, wiadome, nadzieje, niewiadome, rozczarowania i perspektywy. W każdym temacie są omawiane szczegóły rodzimych produkcji.

Polska branża w zaledwie rok wzrosła o około 80%, a największy boom rozpoczął się w 2015 roku, gdy na rynku pojawiły się dwa hity – Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Dying Light. Try Evidence przedstawia wiele konkretów dotyczących sprzedaży polskich gier – Green Hell przekroczył już 360 000 sprzedanych egzemplarzy, Sniper Ghost Warrior Contracts zakupiło już przeszło 250 000 graczy, Ancestor’s Legacy na wszystkich platformach osiągnęło ponad 300 000 sprzedanych sztuk, a #DRIVE zdołało osiągnąć pół miliona zł zysku - jest to naprawdę świetny wynik.

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York zadebiutował w wersji na PC w grudniu i po niespełna tygodniu zwróciły się wszystkie koszty produkcyjne i wydawnicze (w tym marketing) - studio przygotowuje się do premiery edycji na konsole.

Wśród rozczarowań Try Evidence wymienia trzy gry: God’s Trigger, Ritual: Crown of Horns oraz Devil's Hunt. Trzeba jednak zaznaczyć, że dwie pierwsze zostały docenione za jakość, jednak nie osiągnęły sukcesu komercyjnego. Natomiast tytuł Layopi Games okazał się porażką sprzedażową i jakościową (oceny na poziomie 47/100).

Z drugiej strony świetnie zapowiadają się Cyberpunk 2077, Dying Light 2, Outriders oraz Medium – choć są to raczej pewniaki – jednak Try Evidence wśród dobrze rokujących gier wymienia również: Gamedec (Anshar Studios), nowy Superhot (Superhot Team), Witchfire (The Astronauts) oraz Project 8.

Jesteście zainteresowani raportem? Zapraszamy do pracy Try Evidence.

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: raport sprzedaż gier try evidence