Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2020 11:52
Dead or Alive 6
1046V

Dead or Alive 6 z absurdalnymi mikrotransakcjami. Opłaty za zmiany koloru włosów na PS4

Nie od dziś wiadomo, że Tecmo Koei jest wyjątkowo pazerne w temacie DLC i mikrotransakcji, często sprzedając za kilkaset złotych pakiety tekstur i wdzianek dla zawodników z serii Dead or Alive. Tym razem wydawca przechodzi jednak sam siebie.

Aktualizacja 1.20 do Dead or Alive 6 na PS4 pozwala na zmianę koloru włosów zawodników... za opłatą. Wydawca rzeczonej bijatyki pobiera za taką przyjemność, czyli za przefarbowanie włosów, każdorazowo ok. 5 zł (trzeba wykupić w tym celu tzw. Premium Ticket).

Opłata będzie również pobierana przy "zresetowaniu" koloru włosów do domyślnej barwy. Wychodzi zatem na to, że nawet płacąc za taki przywilej, nie odblokowujemy danego odcienia na stałe. Tecmo Koei potwierdziło w korespondencji z redakcją Kotaku, że gracze muszą płacić przy każdorazowej zmianie barwy. Również zespół Team Ninja ogłosił, że takie mikrotransakcje nie są błędem ze strony deweloperów i że wszystko działa wg zamierzeń wydawcy.

Aktualizacja pozwalająca na "farbowanie" włosów jest exclusivem na PS4. Pewnie z tego względu, że gracze na PC dysponują darmowymi modami do Dead or Alive 6.

Jak łatwo się domyślić, fani wściekają się na takie zagrywki biznesowe Tecmo Koei i zachęcają do wyrażania swojego niezadowolenia przez zasypywanie profili społecznościowych wydawcy i Team Ninja głosami niezadowolenia.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/dead-or-alive-6-will-let-you-change-hair-colors-on/1100-6474266/?ftag=CAD-01-10abi2f

Tagi: Dead or Alive 6 Koei Tecmo Team Ninja