Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.02.2020 09:25
UK top 10
535V

Ranking sprzedaży z UK. Dreams już poza top 10 i wielki powrót Team Sonic Racing dzięki premierze filmu

Nowy tydzień przynosi oczywiście najświeższy ranking sprzedaży gier z jednego z największych europejskich rynków. Sprawdźmy, jakie produkcje cieszyły się w Wielkiej Brytanii największym zainteresowaniem.

W najnowszym rankingu sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii zabrakło raczej wielkich przetasowań. Najbardziej spektakularny "ruch" w zestawieniu wynika zapewne z premiery filmu "Sonic". Okazuje się bowiem, że Team Sonic Racing udało się wskoczyć z 22 miejsca na pozycję 7 rankingu w ostatnim tygodniu.

Dzięki promocjom do top 10 w Wielkiej Brytanii wróciła też Forza Horizon 4. Jedynym debiutem w liście jest natomiast kompilacja dwóch gier w postaci Bayonetta & Vanquish Anniversary Bundle. Pakiet klasycznych produkcji PlatinumGames uzyskał w pierwszym tygodniu sprzedaży 10 miejsce w rankingu. Dreams spadło po pierwszym tygodniu od premiery z miejsca 8 na 15.

Hunt: Showdown nie udało się przebić do pierwszej dziesiątki - gra uplasowała się na 29 miejscu rankingu. Kolekcja starszych gier Yakuza oraz Darksiders Genesis wypadły natomiast w ogóle z listy top 40.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (ostatni tydzień):

1    FIFA 20
2    Call of Duty: Modern Warfare
3    Grand Theft Auto V
4    Star Wars Jedi: Fallen Order
5    Minecraft (Switch)
6    Mario Kart 8 Deluxe
7    Team Sonic Racing
8    Forza Horizon 4
9    Luigi's Mansion 3
10  Bayonetta & Vanquish Tenth Anniversary Bundle

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-23-uk-charts-bayonetta-and-vanquish-return-to-top-ten

Tagi: ranking top10 uk wielka brytania