Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.02.2020 15:30
Sonic the Hedgehog walczy w box office
1051V

Sonic the Hedgehog. Film na dobrej drodze do przekroczenia 100 milionów w drugi weekend

Najnowsza ekranizacja Niebieskiego Jeża zmierza do przekroczenia 100 milionów dolarów przychodu w Stanach Zjednoczonych. 

"Sonic: The Hedgehog" już przy pierwszych zapowiedziach zdołał zapaść w pamięć wielu ludziom. Szum, jaki wywołała komiczna, pierwotna forma Jeża, mógł wpłynąć na zainteresowanie widzów. Dziś wiemy już, że produkcja zarabia świetnie, a fani są bardzo zadowoleni z tego, co otrzymali. 

Film bez problemu zwyciężył w pierwszy weekend kinowego debiutu, jeśli chodzi o zarobki, osiągając przy tym rekordowy wynik dla adaptacji gier, przebijając pod tym względem przychód "Detektyw Pikachu". Wygląda na to, że drugi weekend może nie być tak prosty. Pojawił się dobry konkurent w kategorii filmów familijnych. 

"Sonic: The Hedgehog" osiągnął 6.2 miliona podczas piątkowych seansów i analitycy sugerują, że przez cały weekend suma ta przekroczy 26 milionów dolarów. Oznacza to, że dobity zostanie kamień milowy wynoszący 100 milionów. Może to jednak nie starczyć, aby utrzymać się na pierwszym miejscu w box office tego tygodnia. 

Świetny wynik notuje film "The Call of the Wild" z Harrisonem Fordem, wyreżyserowany przez Chrisa Sandersa. Obraz zanotował w czwartek i piątek około 7 milionów dolarów przychodu i spekuluje się, że po weekendzie liczba ta może wynieść od 21 do 26 milionów. Trzecie miejsce zajmuje horror "Brahms: The Boy II", który plasuje się znacznie niżej- ma on oscylować w granicach 5 milionów. 

Przeczytaj kilka z naszych ostatnich recenzji:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/box-office-battle-between-sonic-call-wild-heats-up-friday-1280510

Tagi: box office Disney kino Sonic the Hedgehog