Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2020 17:10
Persona 5
845V

Persona 5 Royal otrzyma nowe lokalizacje. Twórcy dostosowali tłumaczenia do Zachodu

SEGA w końcu zdecydowała się na ważny ruch związany z serią Persona. Najnowsza odsłona otrzyma nie tylko angielskie napisy – twórcy zdecydowali się na przygotowanie kilku dodatkowych lokalizacji. Podczas przygotowywania nowych wersji językowych, twórcy musieli zdecydować się na pewne zmiany – tak aby sceny zostały dobrze odebrane w wybranych krajach.

Atlus potwierdził dzisiaj ważną wiadomość dla fanów japońskich jRPG-ów – Persona 5 Royal trafi do Europy nie tylko po angielsku. Twórcy przygotowali francuskie, niemieckie, włoskie oraz hiszpańskie napisy. Pierwszy raz w historii seria otrzyma dodatkowe lokalizacje.

Twórcy ponadto pierwszy raz dostosowali dialogi do Europy – Yu Namba podczas rozmowy z dziennikarzem Gamespotu podkreślił, że zdecydowano się zmienić scenę, w której dwóch homoseksualistów nachodzi Ryuji. Deweloperzy nie usunęli tej sceny, ale postanowili ją złagodzić.

Starszy kierownik projektu podkreślił, że nawet zespół zajmujący się lokalizacją „czuł się niezręcznie” w niektórych momentach i był to wyraźny komunikat, że niektóre rzeczy trzeba zmienić. Deweloper podkreślił, że nie tak łatwo uzyskać zielone światło dla zmian, jednak niektóre rzeczy udało się zaimplementować, by historia została lepiej odebrana na Zachodzie.

Dodatkowo możecie spojrzeć na wiele nowych materiałów z gry, która zbiera pochwały od dziennikarzy z całego świata. Atlus zaserwuje graczom „niemal nową przygodę”, ponieważ pozycja oferuje wiele nowości.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z serią Persona:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/persona-5-royal-will-be-worthwhile-even-for-return/1100-6473781/

Tagi: Atlus gameplay Persona 5 Royal Sega