Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.02.2020 09:35
Sonic rekordowy
791V

Parasite znów zarabia po oscarowym zwycięstwie. Rekordowe wyniki Sonica w kinach

"Parasite" z Południowej Korei zdobył najważniejszą nagrodę podczas tegorocznej gali oscarowej. Jak łatwo się domyślić po odebraniu złotek statuetki wzrosło zainteresowanie filmem.

Autorzy "Parasite" zdobyli aż 4 nagrody podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów. Dzieło reżysera Bong Jooh-ho w związku z tym  ponownie generuje wysokie zainteresowanie. Wizyty widzów w amerykańskich kinach w trakcie ostatniego weekendu wzrosły o 234% w porównaniu z rezultatami sprzed oscarowej gali. Tylko w ciągu ostatniego weekendu "Parasite" zarobił w amerykańskich kinach 5,5 mln dolarów, co zapewnia filmowi globalny wynik na poziomie 204 mln dolarów (z czego 44 mln dolarów przypadają na USA, a 160 mln dolarów na resztę państw świata).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że HBO myśli poważnie nad stworzeniem serialowej adaptacji filmu "Parasite". Nosa do tego obrazu miał Hideo Kojima, autor serii Metal Gear Solid i Death Stranding, który w grudniu wskazał "Parasite", jako najlepszy film 2019 roku.

W trakcie ostatniego weekendu w amerykańskich kinach zarządził Sonic, który zarobił aż 57 mln dolarów. To najlepsze otwarcie w dziejach adaptacji gier (wcześniej rekordowy był "Detektyw Pikachu" z 54 mln dolarów). Na drugim miejscu uplasowało się "Birds of Prey" z 17 mln dolarów. Trzecie miejsce w rankingu box office zajęło "Fantasy Island".

Ranking box office (rynek USA, ostatni weekend):

  • Sonic the Hedgehog - 57 mln dolarów
  • Birds of Prey - 17,1 mln dolarów
  • Fantasy Island - 12,4 mln dolarów
  • The Photograph - 12,3 mln dolarów
  • Bad Boys for Life - 11,3 mln dolarów

Warto również sprawdzić:

Tagi: film kino Oscary