Iza Łęcka Iza Łęcka 13.02.2020 12:09
Tomb Raider
996V

Prace na planie nowego Tomb Raidera rozpoczną się w kwietniu. Scenariusz na podstawie 2 gier

Już w kwietniu na planie nowego „Tomb Raidera” zawitają aktorzy, którzy zajmą się stworzeniem nowej historii. Poznaliśmy szczegóły filmu - tym razem scenarzyści postanowili przenieść na duży ekran wydarzenia z dwóch gier.

„Tomb Raider” z 2018 roku wygenerował 273,5 mln dolarów w box office przy budżecie sięgającym 94 mln dolarów. Wynik ten pozwolił myśleć o kontynuacji, której możemy się spodziewać na wielkim ekranie już w przyszłym roku.

Redakcja Geek Vibes Nation dotarła do niezwykle interesujących szczegółów – aktorzy nowego „Tomb Raidera” trafią na plan zdjęciowy w kwietniu 2020 roku, a premiera filmu zaplanowana jest na 21 marca 2021 roku. Kolejne ujęcia będą nagrywane w Anglii, Finlandii, Pekinu i ponownie w RPA.

W filmie ponownie wystąpi Alicia Vikander, która od czasu pierwszego „Tomb Raidera” wystąpiła w między innymi w filmie „Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi” od platformy Netflix – także i w tej produkcji Szwedka była główną bohaterką.

Nowy „Tomb Raider” powinien obfitować w więcej nadprzyrodzonych elementów, a fabuła została oparta na wydarzeniach z Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider – w ten sposób dwa filmy zamkną całą historię rozpoczętą w 2013 roku przez Crystal Dynamics. Studio we współpracy z Eidos Montreal zaproponowało graczom pełny reboot. Ostatnia gra zadebiutowała w 2018 roku.

Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej szczegółów na temat filmu.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.tombraidercollection.com/post/filming-of-the-new-tomb-raider-movie-will-begin-this-april

Tagi: alicia vikander film lara croft Tomb Raider