Iza Łęcka Iza Łęcka 13.02.2020 11:21
Tekken 7 Negan
940V

Tekken 7 przekroczył kolejny kamień milowy. Katsuhiro Harada dziękuje fanom za wsparcie

Na wciąż aktualnej generacji zagraliśmy w kilka bardzo mocnych bijatyk. Do tego zestawienia niewątpliwie można zaliczyć Tekkena 7, który pomimo debiutu w 2017 roku, nadal angażuje graczy i cieszy się dużą popularnością.

Katsuhiro Harada powinien już pracować nad kolejną bijatyką dla Bandai Namco, jednak tak zadowalający wynik musiał zostać ogłoszony publicznie: Tekken 7 do 31 grudnia 2019 roku przekroczył 5 mln sprzedanych egzemplarzy.

Jeszcze w lipcu 2019 roku twórca informował o osiągnięciu przez grę 4 mln, więc w niespełna pół roku tytuł zdobył kolejny milion. W poprzedniej wiadomości o wynikach, Harada informował o rezultacie całej serii, który można już określić na ponad 48 mln. Śmiało możemy więc oczekiwać, że IP już wkrótce przekroczy lub nawet przekroczyło 50 mln sprzedanych egzemplarzy.

5 mln kopii Tekkena 7 to bardzo dobry wynik – dla porównania Tekken 4 nie osiągnął nawet 2 mln, a Tekken 6 zdobył 3,5 mln. Uniwersum świętowało rekordy popularności za czasów pierwszego PlayStation i PlayStation 2, a najlepszy wynik zdobył Tekken 3 (8,5 mln).

Bandai Namco nie potwierdza jednak planów dotyczących rozwoju IP.

Sprawdźcie inne informacje o Tekkenie: 

Źródło: Katsuhiro Harada

Tagi: Bandai Namco katsuhiro harada Tekken 7 wyniki sprzedaży