Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2020 14:05
Tekken Takewondo
1060V

Taekwondo połączone z Tekkenem. Organizatorzy zamontowali paski zdrowia i mierzyli siłę ataków

Przedstawiciele Korea Taekwondo Association postanowili zachęcić nowych widzów do oglądania turnieju Taekwondo i wykorzystali technologię prezentującą zdrowie zawodników. Widzowie podczas obserwowania pojedynków otrzymywali informacje dotyczące siły ataków – całość była stylizowana na starcie z Tekkena.

Tradycyjne sporty walczą o uwagę z między innymi grami, więc przedstawiciele Korea Taekwondo Association postanowili wykorzystać współczesną technikę dla połączenia znanej dyscypliny z bijatyką. Organizatorzy za pomocą nowoczesnych czujników, które zostały zamontowane na zawodnikach, mierzyli siłę poszczególnych ataków. Każdy uczestnik otrzymał 100 punktów życia, które były zaprezentowane na specjalnych paskach, a podczas pojedynków nie zabrakło efektów dźwiękowych oraz wizualnych. W rezultacie sport olimpijski został w pewien sposób połączony z Tekkenem – całość była mocno stylizowana na znaną produkcję.

Taekwondo od pewnego czasu korzysta z rozbudowanej technologii, której zadaniem jest śledzenie ruchów zawodników i wyłapywanie ataków – pomaga to sędziom w określeniu, kto zwyciężył w starciu, ale dla wielu wypacza to ideę tradycji. Korea Taekwondo Association postanowiło pójść o krok dalej i dodało elementy, które dobrze znamy z bijatyk – celem takiego eksperymentu jest próba zainteresowania sportem nowych widzów, którzy wolą oglądać gry niż klasyczne zawody w przykładowo Taekwondo.

Trudno powiedzieć, czy ma to większy sens, ale trzeba na pewno przyznać, że całość wygląda nieźle.

Warto także spojrzeć:

Źródło: https://kotaku.com/tekken-style-health-bars-make-watching-taekwondo-so-muc-1840999277

Tagi: sport taekwondo Tekken