Iza Łęcka Iza Łęcka 10.02.2020 08:52
Przyjaciele obsada
6635V

Przyjaciele bliscy powrotu. Aktorzy wynegocjowali rekordowe gaże

Serial „Przyjaciele” to legenda telewizji, co skutecznie planuje wykorzystać HBO Max, którego włodarze za wszelką cenę chcą przekonać aktorów do powrotu na plan. Według najnowszych informacji – projekt może zostać zrealizowany, a aktorzy wynegocjowali rekordowe sumy za występ.

Już w ubiegłym roku pojawiły się informacje o powrocie „Przyjaciół”. HBO Max pragnie wrzucić na swoje serwery specjalny, godzinny odcinek, który przedstawi widzom dalsze losy ukochanych bohaterów.

Według redakcji Deadline, sześciu aktorów uzyskało wstępne umowy, by powrócić na plan serialu. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc oraz Matthew Perry wyrazili zgodę na występ w godzinnym epizodzie, który będzie dla każdego z aktorów niezwykle lukratywny.

Dziennikarze dotarli do informacji, według których negocjacje były „trudne”, a pod koniec 2019 roku nic nie zwiastowało sukcesu, bowiem utknęły w martwym punkcie. Obecnie jednak udało się uzyskać porozumienie, a każdy z bohaterów otrzyma od 3 do 4 mln dolarów za występ. HBO dla samych głównych aktorów przeznacza do 24 mln dolarów, a należy dodać do tej kwoty pozostałe koszty obsady, twórców, samej produkcji oraz marketingu.

Będzie to niezwykle drogi, sentymentalny powrót, który jednak może skłonić wielu widzów do HBO Max, a epizod wyśle w świat prosty komunikat: „Przyjaciele” są dostępni na platformie Warner Media. W ubiegłym roku potentat telewizyjny zdobył licencję na serial - za roczny dostęp do odcinków HBO Max zapłaci około 85 mln dolarów.

Warto na koniec wspomnieć, że w 2015 roku każdy z głównych bohaterów „Przyjaciół” inkasował po 20 mln dolarów rocznie z tytułu przychodów. Zgodnie z wynegocjowanymi warunkami, każdy z aktorów posiadał 2% udział w przychodach, a serial jeszcze 5 lat temu potrafił zarobić 1 mld dolarów.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/friends-tv-show-reunion-heres-the-huge-amount-of-m/1100-6473525/

Tagi: aktorzy Courteney Cox David Schwimmer friends Jennifer Aniston Lisa Kudrow Matt LeBlanc Matthew Perry przyjaciele serial