Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.02.2020 16:48
Sora Super Smash Bros. Ultimate
455V

Sora z Kingdom Hearts mógł trafić do Super Smash Bros. Ultimate, ale Disney zablokował temat

Fani Kingdom Hearts proszą o obecność Sory w Super Smash Bros. od wielu lat, lecz niestety do dziś się tego nie doczekali. Okazuje się, że to wcale nie jest wina Nintendo czy Square Enix.

Kingdom Hearts jest jedną z najciekawszych marek RPG w całej naszej branży. Łącząc w sobie magiczne światy Disneya z fantazją mistrzów gatunku od Square Enix, tworzy niepowtarzalną mieszankę emocji, piękna i wzruszeń. 

Tak wielka popularność głównego bohatera cyklu sprawiła, że wielu fanów zapragnęło zobaczyć go w największym crossoverze w historii branży rozrywkowej, czyli fenomenalnym Super Smash Bros. - niestety od lat nie możemy wcielić się w Sorę i skopać tyłków takich cwaniaków jak Snake, Pikachu, czy inny Dracula. 

Okazuje się niestety, że wszystkiemu winny jest sam Disney. W najnowszym odcinku podcastu Kinda Funny Gamescast rozmówcy opowiadali o informacjach do jakich dotarli z obozu Nintendo. Prowadzący show Imran Khan stwierdził, że Japończycy zgłaszali się raz do Disneya z propozycją dotyczącą Sory, ale ich lokalny japoński oddział Disneya z całej swojej mocy zablokował ten temat i stanowczo nie zgadza się na taki cross z Nintendo. 

Warto sprawdzić:

Tagi: Bandai Namco Nintendo Super Smash Bros. Ultimate