Iza Łęcka Iza Łęcka 04.02.2020 11:12
Indiana Jones 5
2129V

Indiana Jones 5 z pierwszymi szczegółami. Harrison Ford powraca

Harrison Ford powróci do roli niezmordowanego Indiany Jonesa. Kathleen Kennedy potwierdziła istotne szczegóły dotyczące „Indiana Jones 5”. Kolejna odsłona będzie pełnoprawną kontynuacją znanych przygód poszukiwacza skarbów.

Pierwsze przymiarki do „Indiana Jones 5” sięgają 2008-2009 roku. Od tego czasu mieliśmy do czynienia z przeróżnymi informacjami dotyczącymi projektu, choć obecnie można potwierdzić – film powstaje. Kathleen Kennedy podczas rozmowy z BBC zaznaczyła, że właśnie trwają prace nad scenariuszem. Gdy tylko zespół kreatywny zakończy przygotowanie historii, aktorzy trafią na plan.

Prezeska Lucasfilm przekazała także ważną wiadomość: „Indiana Jones 5” będzie pełnoprawną kontynuacją serii. Nie potwierdziły się tym samym plotki dotyczące rebootu całego uniwersum – nie możemy więc liczyć na przygody młodego poszukiwacza skarbów. Kennedy zapowiedziała, że w prace będzie zaangażowany 77-letni Harrison Ford.

Reżyserem filmu zostanie Steven Spielberg, który opracował wszystkie poprzednie odsłony serii. Wspomniany Ford wcieli się oczywiście w tytułowego bohatera, jednak na ekranie nie zobaczymy jego syna – Shia LaBeouf nie będzie zaangażowany w projekt.

„Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” czyli czwarta odsłona serii, która zadebiutowała w 2008 roku, nie powaliła recenzentów na kolana (78% na Rotten Tomatoes). Mimo to film osiągnął ponad 786 mln dolarów w światowym box office.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/indiana-jones-5-lucasfilm-boss-confirms-a-very-imp/1100-6473342/

Tagi: Harrison Ford Indiana Jones indiana jones 5