Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.11.2019 08:15
Wiedźmin 3 na Nintendo Switch sprzedaż
1774V

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wyniki sprzedaży na Nintendo Switch zadowoliły wydawców

Wiedźmin 3 to jeden z bardziej ambitnych portów, jakie ukazały się na Nintendo Switch. Wyniki sprzedaży potwierdzają przyzwoite zainteresowanie produkcją. 

Kiedy początkowo ogłoszono, że Wiedźmin 3: Dziki Gon ma ukazać się na Nintendo Switch, wszyscy przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Na dużych sprzętach była przecież, swego czasu, wzorem pięknej gry i w aspektach wizualnych broni się aż po dziś. 

Ostatecznie wszystko okazało się prawdą, a zwieńczenie trylogii o przygodach Geralta zadebiutowało na hybrydowe urządzenie kilka tygodni temu. Choć nie wygląda tak zjawiskowo, jak na innych wersjach, to wciąż broni się znakomitą rozgrywką. Wiele wskazuje na to, że decyzja odnośnie do przeniesienia jej, okazała się dobrym przedsięwzięciem. 

CD Projekt RED opublikował raport finansowy za III kwartał 2019 roku. Ujawniono w nim, że całkowite przychody wzrosły aż o 38% względem tego samego okresu w 2018. Piotr Nielubowicz, wiceprezes i dyrektor ds. finansów, wskazał wersję na Nintendo Switch, jako przyczynę takiego stanu rzeczy. Podczas konferencji Q&A, wieńczącej spotkanie raportowe, stwierdzono, iż port sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami. 

Być może wysoka sprzedaż przełoży się na przeniesienie większej liczby gier studia na konsolę od Nintendo. Jakby nie spojrzeć, przeprogramowanie obu poprzednich części będzie znacznie łatwiejszym zadaniem, niż miało to miejsce w przypadku najnowszej. 

Świat Wiedźmina jest Ci bliski? Sprawdź też:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-witcher-3-switch-port-sales-were-in-line-with-expectations-per-cdpr

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon