Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.01.2020 10:06
Insomniac Sunset Overdrive
941V

Sunset Overdrive 2 czy remaster? Insomniac kusi wizją powrotu "najbardziej niedocenianej gry dekady"

Od wielu tygodni nie ustają plotki na temat najnowszej gry Insomniac. Czy będzie to Spider-Man 2? Pojawiły się sygnały, że studio może jednak pójść w innym kierunku.

Sunset Overdrive było świetną grą, która sprzedała się z tego co nam wiadomo nie najlepiej. Wydawca nigdy nie przedstawił oficjalnych danych (bo pewnie nie ma się czym chwalić), ale według szacunków VGChartz tytuł na Xbox One rozszedł się w nakładzie 1,16 mln sztuk (jak na produkcję dołączaną do zestawów z konsolą to rozczarowujący wynik).

Po tym jak Sony przejęło studio Insomniac, wydawało się, że nie ma już szans na powrót do tego IP. Wygląda jednak na to, że doszło do podpisania umowy z Microsoftem, który odstąpił prawa do marki Sunset Overdrive. Insomniac zaczęło bowiem na swoim Twitterze przypominać o rzeczonej grze. Dokładnie firma zrobiła to w taki sposób:

Na oficjalnych profilach społecznościowych wielkich firm nic nie dzieje się bez przyczyny. Pytanie zatem czy chodzi tutaj o remaster Sunset Overdrive, czy może o Sunset Overdrive 2? Stawiam jednak na odświeżoną wersję gry z 2014 roku - Insomniac kieruje teraz najpewniej swoje główne siły do tworzenia Spider-Mana 2.

Przy okazji Insomniac przypomniało o tym, że wg członków zespołu TrueAchievements Sunset Overdrive należy się tytuł "najbardziej niedocenianej gry dekady". Na drugim miejscu uplasował się w tym rankingu z ostatniego tygodnia Titanfall 2.

Warto również sprawdzić:

Tagi: Sunset Overdrive sunset overdrive 2