Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2020 22:30
Iron Danger
821V

Iron Danger zadebiutuje w marcu. Zwiastun pokazuje taktycznego RPG-a

Daedalic Entertainment zaprezentowało ostateczne szczegóły dotyczące Iron Danger. Najnowszy tytuł Action Squad będzie dostępny już w marcu – deweloperzy opublikowali nowy zwiastun, który pokazuje esencję rozgrywki.

Iron Danger zaprowadzi graczy do bardzo ciekawego świata gnębionego od dawna wojną. Twórcy podczas kreacji terenów inspirowali się zarówno mitologią nordycką jak i nowoczesnym steampunkiem oraz tech noir. Podczas opowieści musimy odnaleźć sprzymierzeńców, udoskonalić umiejętności bohaterki i stanąć do walki, by ocalić miasto Kalevala przed zagładą.

Na początku historii będziemy świadkami, jak wojska Północy zaatakują wioskę Kipuny (bohaterki Iron Danger) i podczas walki protagonistka zostanie śmiertelnie ranna. Na jej szczęście magiczne, kryształowe stworzenie pozwoli jej cofnąć czas i dzięki odkrytym mocom dziewczyna nauczy się manipulować czwartym wymiarem. Zdolność przyda się szczególnie w trakcie starć, ponieważ gracze otrzymają możliwość blokowania lub unikania ataków – deweloperzy pozwolą nam dostosować czasowo ataki do sytuacji lub w odpowiednim momencie wyleczyć rany.

Tak prezentują się cechy główne Iron Danger:

  • Wyjątkowa mechanika manipulacji czasem, która pozwala na połączenie najlepszych elementów walki turowej i w czasie rzeczywistym, dając nowe wrażenia z walki taktycznej.
  • Wysoce interaktywne środowiska, które mogą być wykorzystane do pokonania wrogów i zwycięstwa nawet w sytuacji bez wyjścia.
  • Przygoda w świecie steampunkowego fantasy, pełnego niezwykłych, inspirowanych fińskim folklorem mieszkańców.
  • Brak grindu: postępy postaci są zbalansowane w ciągu całej przygody.
  • Walka z epickimi bossami.
  • Ponad 15 godzin rozgrywki.

Iron Danger zadebiutuje 25 marca na Steam.

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Action Squad Studios Iron Danger