Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.01.2020 12:05
lootboksy
637V

Gracze wydali ponad 35 miliardów dolarów w 2019 roku na mikro-transakcje

Do sieci trafiły informacje, z której wynika, że w minionym roku gracze wydali ponad 35 miliardów dolarów na dodatkową zawartość w grach.

Entertainment Software Association (ESA) wraz z The NPD Group ujawniły, że w minionym roku gracze wydali na dodatkową zawartość w grach aż 35,4 miliardów dolarów. Względem 2018 roku, jest to 2% wzrost. Mimo narzekania i postanowień, wychodzi na to, że coraz częściej sięgamy po skrzynki z losowym łupem czy też inne płatności zawarte w grach.

Na konsolach wzrosła sprzedaż cyfrowa, a osoby posiadające urządzenia PlayStation 4 i Xbox One coraz częściej decydują się na zakup dodatkowej zawartości. Owe płatności wzrosły również na sprzętach mobilnych - tylko wydatki na PC zmalały - mowa tutaj o fizycznych kopiach gry oraz mikro-płatnościach. Na temat wypowiedział się dyrektor generalny ESA oraz Mat Piscatella, analityk NPD:

Ciągły wzrost gospodarczy i wpływ branży ilustrują to, co widzimy w branży każdego dnia - coraz więcej osób w każdym wieku i pochodzenia uwielbia grać w gry wideo. Ponieważ nowe platformy i technologie docierają do coraz większej liczby graczy w całym kraju, spodziewamy się, że rok 2020 będzie kolejnym ekscytującym rokiem angażowania treści i innowacji, ponieważ gry wideo ugruntowują swoją pozycję jako wiodącej formy rozrywki w Ameryce. - powiedział dyrektor generalny ESA.

Wydatki konsumentów na dodatkowe formy rozrywkowe wzrosły w 2019 r., dzięki zwiększonemu zasięgowi i dostępności treści na różnych platformach, w tym na konsolach, komputerach, urządzeniach mobilnych i wirtualnej rzeczywistości. Oczekuje się, że rok 2020 będzie rokiem, w którym nastanie kolejny okres szybkiego wzrostu wydatków na treści gier wideo. Nowy sprzęt, subskrypcje i oferty gier w chmurze zapewnią graczom jeszcze więcej możliwości interakcji z treściami gier w dowolnym miejscu, czasie i dowolnym czasie.  - dodaje Mat Piscatella, analityk NPD.

Trwający obecnie rok będzie bogaty w mocne tytuły AAA, a co najważniejsze, w premierę bardzo długo wyczekiwanego sprzętu od Sony oraz Microsoftu. Konsole PlayStation 5 i Xbox powinny zadebiutować pod koniec bieżącego roku.

Warto zajrzeć na:

Źródło: playstationlifestyle.net

Tagi: gry Microsoft mikroplatnosci mikrotransakcje Sony