Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.01.2020 16:05
Control Remedy
349V

Control może powrócić jako film. Scenarzysta Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie chętny do pracy

Control nie był najbardziej zoptymalizowaną produkcją 2019 roku, ale Remedy kolejny raz nie zawiodło budując świetny klimat. Gra zbiera pochwały za między innymi świat i ten element może zostać w ciekawy sposób przeniesiony na duży ekran. Scenarzysta „ Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” jest zainteresowany IP.

Control zebrał bardzo mieszane opinie, bo choć gra nie zawiodła pod względem wykreowanego świata oraz mocnej atmosfery, to jednak tytuł na podstawowych wersjach konsol aktualnej generacji (PS4 i Xbox One) borykał się z dużymi problemami – nawet PS4 Pro i Xbox One X w niektórych miejscach potrafił się mocno zakrztusić.

Świetną kreację Remedy Entertainment dostrzegł Gary Whitta, który miał okazję opracować scenariusz dla „ Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Twórca podczas sesji AMA został zapytany o to, jaka gra najlepiej nadaje się do przeniesienia na duży ekran i czy napisałby do tego scenariusz. Scenarzysta odpowiedział krótko: „CONTROL. I tak”.

Wiadomość dostrzegł Thomas Puha, dyrektor do spraw komunikacji w Remedy, który postanowił podjąć temat. Nie wiemy, jak wygląda dalsza dyskusja, ale jak widać dwie strony są zainteresowane wykreowaniem czegoś więcej z Control.

Trzeba pamiętać, że Remedy Entertainment ma doświadczenie w rozwijaniu swoich IP – w Alanie widzieliśmy serial, w Quantum Break odcinki były przeplatane rozgrywką, więc może i w tym wypadku zobaczymy ciekawą współpracę?

Warto sprawdzić:

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment