Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.12.2019 09:45
Control sekrety w grze
546V

Control. Reżyser gry przekonuje, że jest w niej jeszcze sporo do odkrycia

Mikael Kasurinen, reżyser gry, zdradził, że w tytule jest jeszcze sporo sekretów do odkrycia i przekazał kilka informacji na temat przyszłorocznego rozszerzenia. 

Control to  bardzo ciekawy i nietypowy projekt, który zadebiutował pod koniec sierpnia bieżącego roku. Niestety sprzedaż okazała się niższa, niż przewidywano, przez co studio może czuć pewien dysonans. Z jednej strony mówimy o dobrze ocenianym tytule, a z drugiej mamy stosunkowo niewielką liczbę graczy. 

Nie zniechęca to jednak twórców i nie sprawia, że odsuwają się od gry. Wręcz przeciwnie, zamierzają oni stale nad nią pracować. Control wygrało nagrodę za grę roku przyznawaną przez serwis Games Radar i z tej okazji przeprowadzono wywiad z reżyserem projektu, Mikaelem Kasurinenem. Ten zdradził, że gracze wciąż nie odkryli wszystkich sekretów:

To powiedziawszy (na temat swojego ulubionego easter egga - przyp. red.), wciąż jest sporo takich, których gracze nie znaleźli. Niektóre mają nieco dłuższy ogon i mogą ciągnąć się nawet przez nadchodzące rozszerzenie. 

Podłapując temat DLC, reżyser zapytany został o przyszłoroczne rozszerzenie, AWE, które zapowiada się na crossover z grą Alan Wake. Jego odpowiedź była, jak można się domyślać, niejednoznaczna i enigmatyczna: 

To naprawdę przypadek! Choć może guma, którą lubisz, powróci w dobrym stylu.

Jeśli powyższy wers niewiele Wam mówi, to tak właśnie droczył się David Lynch w "Twin Peaks: The Return". Oznacza to prawdopodobnie tyle, że znany pisarz z Bright Falls rzeczywiście pojawi się w jakiejś formie

Więcej o tym tytule przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/control-easter-eggs-are-still-waiting-to-be-discovered-according-to-its-game-director/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment